Петро Порошенко: «Захищаючи свій суверенітет, Україна боронить увесь світ від агресивних зазіхань Росії»

Про це Президент України заявив із трибуни Генасамблеї ООН, передає «Український репортер».

«Ми захищаємо українську землю та наш вільний вибір, ми протистоїмо відроджуваній неоімперіалістичній державі, яка хоче поділити світ наново, і таким чином ми захищаємо вільний світ», – цитує президента його офіційний сайт..

Петро Порошенко зазначив: «Москва робить українських дітей сиротами. Катує наших патріотів у своїх в’язницях. Понад 1,5 мільйона людей стали внутрішньо переміщеними особами. Вони все ще не можуть повернутися до своїх домівок. Росія постійно примножує людську трагедію».

Голова держави вказав, що останнім часом ця трагедія стала набувати й нового виміру – екологічного. Адже Росія отруює українську землю і створює екологічні катастрофи – не лише в окупованому Криму, а й на Донбасі.

«Для українців це повсякденна реальність уже впродовж чотирьох років. Тисячі смертей, руйнування, переміщення та людські страждання. Для моїх співвітчизників ці роки стали надзвичайним тестом – випробуванням на рішучість і солідарність, стійкість і віру», – сказав голова держави.

Він закликав світову спільноту пам’ятати про причини війни в Україні: «Не забуваймо, що це за війна. Україна ухвалила суверенне рішення про власний шлях до вільного світу, заснованого на демократичних цінностях та правилах. Росія карає Україну за це. Вбиває. Руйнує будинки. Вона бреше у промисловому масштабі. Вона вдає, ніби Україна, як і Грузія, «самі напали на себе».

«Чи знаємо ми, який наступний сусід Росії «нападе сам на себе»? Чи світ і надалі перебуватиме в стані «зручного заціпеніння», сподіваючись, що «наступним буду не я»?» – звернувся Петро Порошенко до світових лідерів, присутніх у залі.

У зв’язку з цим він заявив, що Україна розраховує на прогрес у питанні запровадження місії миротворців ООН на Донбасі:

«Навіть після того, як ООН не вдалося запобігти агресії проти України, ми все ще сподівалися на допомогу Організації у врегулюванні конфлікту шляхом розгортання багатонаціональної миротворчої місії на тимчасово окупованій території Донбасу».

Голова держави нагадав, що йдеться про миротворчу діяльність, із проханням про яку Україна зверталася до ООН ще у квітні 2015 року.

«Ідеться про місію з потужним мандатом та широким колом відповідальності, що сприятиме поверненню миру на українську землю. А не таку, яка допоможе заморозити конфлікт або закріпити присутність агресора та його поплічників на Донбасі. Ми серйозно розраховуємо на подальший прогрес у вирішенні цього важливого питання», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також закликав Генасамблею ООН ухвалити декларацію щодо Голодомору 1932-33 років.

«Україна, як ніхто інший, знає ціну цій трагедії. У листопаді цього року ми вшановуватимемо 85-ті роковини одного з найстрашніших злочинів XX століття – Голодомору або масової смерті від голоду, штучно організованого в Україні сталінським режимом. Він забрав життя багатьох мільйонів українців», – нагадав Петро Порошенко.

І зазначив: «Я хотів би поновити свій заклик до Асамблеї вшанувати одну з найбільших трагедій в історії людства шляхом прийняття відповідної декларації».

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *