Патріарх Філарет: “Якби не було Київського патріархату, то Путін вже був би в Україні”

Патріарх Філарет
Патріарх Філарет

Ми чуємо, як час од часу Українська православна церква Київського патріархату б’є на сполох: кремлівські посіпаки влаштовують гоніння на храми в Криму. Так, нещодавно до кафедрального собору УПЦ Київського Патріархату в Сімферополі примчалися шість чиновників так званого Фонду майна Криму і вимагали відчинити усі приміщення для огляду, намагалися незаконно опечатати перший поверх. Відомо й те, що в Росії Московський суд виніс “вирок” – зруйнувати єдиний в РФ православний храм Київського патріархату в Ногінську.

“Український репортер” узяв коротке інтерв’ю у Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

– Росія хоче, щоб в Україні була єдина церква, але підпорядкована Москві. Для чого? Щоб через церкву впливати на українське суспільство і поступово втягнути його в орбіту російських інтересів. А ми хочемо, щоб в Україні була одна церква, але незалежна від Москви, щоб ця церква служила українському народові. І ось сьогодні у нас точиться боротьба між Київським патріархатом і Московським… Патріарх московський керує і українською церквою. А ми хочемо, щоб його тут не було. Якби в Україні була незалежна українська церква, то цієї агресії з боку Росії не було б. А якби не було Київського патріархату, то Путін вже був би в Україні, – говорить Святійший Патріарх Філарет.

– Після початку російського вторгнення у створенні незалежної церкви ми зробили крок вперед, чи, може, відкочуємося назад?

– Ми йдемо вперед, і вже далеко просунулися, бо Київський патріархат сьогодні з маленької церкви став пануючою церквою в Україні. Завдяки Київському патріархату піднявся і волонтерський, і патріотичний рух.

– Які перешкоди вам створюють?

– Москва не хоче відпустити українську церкву зі свого підпорядкування. І тут у нас з ними боротьба… Вона загострюються. Бо Москва бачить, що до нашого патріархату приєднується все більше і більше віруючих з Московського патріархату. А їй цього не хочеться, тому звинувачують нас, що ми нібито “захоплюємо храми”. Ми цього не робимо, це ­ боротьба між віруючими… Більшість їх – за Київський патріархат, лише незначна частина їх не хоче переходити… І ця невелика кількість бореться за храм.

– Якою вам бачиться ситуація в Криму?

– Там — тяжко, повністю виживають нашу церкву. Ось хочуть забрати і кафедральний собор, і кафедральне управління. Тому ситуація дуже складна. Але ми віримо, що таки буде єдина українська церква. Чому буде? Тому, що буде держава. А держава вимагає незалежної церкви. Незалежною церква може бути тільки тоді, коли буде держава.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + seven =