Пашинський vs. “Новое Время”. За розслідування про крадіжки на оборонці обіцяють “порвати” журнал

Заступник голови фракції “Народний фронт” і голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський знову опинився в центрі гучного скандалу. Колектив журналу “Новое Время” звинувачує його в тиску і погрозах за публікацію розслідування, яке викриває сумнівні схеми збагачення в оборонній промисловості. 

У минулому номері журналу, який вийшов 5 квітня, на обкладинці під заголовком “Служ(п)или два товариша” з’явилися дві людини – очільник парламентського комітету з оборони і екс-глава держхолдингу “Укроборонпром” Сергій Пашинський і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський (на фото).

У статті з посиланням на багато джерел йшлося про те, що вони нібито є головними бенефеціарами схем як при держзамовленні військово-промислового комплексу (ВПК), так і продажу за кордон продукції ВПК і купівлі за кордоном військової техніки.

“Новое Время” погрожують “порвати”. Головний редактор журналу “Новое Время” Віталій Сич написав у Фейсбуці, що після виходу статті головні фігуранти чинять тиск на редколектив: вимагають спростування і погрожують судовими позовами від кількох юросіб, які є фігурантами розслідування.

А сам Сергій Пашинський опублікував на сайті “Цензор.нет” матеріал зі спростуванням наведених фактів і погрозою судового переслідування видання, яке опублікувало розслідування.

“Але найцікавіше не це, а те, що сьогодні до мене в офіс без попередження прийшли адвокати Пашинського з пропозицією про врегулювання. Вони у досить ввічливій формі і з посмішкою (поки не буду називати їхні імена) сказали, що люди хочуть “рвати” “Новое время”, але є й інший варіант.

Я уточнив, що означає – “рвати”, і чи мається на увазі фізична загроза? Вони відповіли, що, мовляв, розумійте як хочете, люди там емоційні. Потім уточнили, що мають на увазі людей в Міноборони і оточення Пашинського в парламенті”, – пише Сич. І уточнює, що Пашинський вимагає мирне врегулювання конфлікту шляхом публікації повного тексту його статті на “Цензорі”, а на обкладинці має з’явитися його кольорова фотографія.

Сам Пашинський заперечує, що погрожував журналістам чи виданню, однак викладені у скандальній статті факти називає “фантазіями”. Щоправда, з його допису у Фейсбуці не зрозуміло, чи збирається він позиватися до авторів та “Нового Времени”. Публікацію, яка кидає на нього тінь, він пропонує розглянути на засіданні комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони, засідання заплановано 18 квітня.

“Сьогодні направлені офіційні запрошення на засідання комітету представникам і головному редактору “Нового времени”, НАБУ, ГПУ та СБУ. Будуть присутні представники Міністерства оборони, як замовника, і “Укроборонпрому”. І якщо Віталій Сич та автор статті справді зацікавлені в правді, а не дешевому піарі, то вони матимуть можливість поставити всі питання реальним фахівцям і отримати максимально вичерпні відповіді”, – написав Пашинський.

Журналістська солідарність. На захист видання вже стала Національна спілка журналістів, яка заявила, що буде звертатися до вітчизняних та міжнародних партнерів.

“НСЖУ однозначно солідарна з нашими колегами із “НВ” у праві на професію, у праві безперешкодно реалізовувати журналістські розслідування, особливо на теми можливого зловживання владою. Чиновники мають поважати журналістів та усвідомлювати свою підзвітність громадянам. Не лякати редакції та авторів “факт-чекінгом”, “боротьбою з фейками” та відповідальністю, а визнавати свій ключовий обов’язок – звітувати перед суспільством”, – написав у Фейсбуку голова НСЖУ  Сергій Томіленко.

13 квітня на сайті “Укроборонпром” було розміщено повідомлення компанії щодо спору з “Новим Временем”:

“Наголошуємо, що так зване розслідування видання “Новое Время” щодо закупівлі Україною БМП-1АК у рамках ВТС із Польщею містить брехливі, неаргументовані твердження.

Усі закуплені Україною бойові машини зібрані ліцензованим підприємствам на території ЄС. Усі використані вузли та агрегати пройшли відповідний ремонт і стендові випробування у відповідності до вимог ISO та технічних норм ЄС.

Якість машин підтверджена триступеневою перевіркою і кількарічною гарантією. Саме цих машин гостро потребує українська армії для відновлення втрат бойової техніки.

Наголошуємо, що у концерні запропонували “Новое Время” опублікувати відповідну інформацію, аби вирішити конфлікт. Адже європейська практика, на яку посилаються українські громадські активісти і журналісти, передбачає врахування позицій всіх згаданих у публікації сторін.

Але “Новое Время” відмовилося надати суспільству аргументи тих, кого вони звинуватили у злочинних діях. Видання, що претендує на суспільну впливовість, знехтувало європейськими стандартами преси.

Застерігаємо журналістські організації від спекуляцій на темі утисків свободи слова. Наразі ідеться виключно про спроби одного видання уникнути відповідальності за поширену брехню. Корпоративна солідарність не може захищати від професійного цинізму.

Вважаємо публікацію “Новое Время” диверсією проти обороноздатності держави. Вона завдає репутаційних збитків Концерну і нашим міжнародним партнерам. Тому прийнято рішення у судовому порядку захистити інтереси Концерну. Впевнені, що суд встановить істину”.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *