Пакистан передумав купувати українські танки “Оплот”?

Під час ХIV Міжнародної спеціалізованої виставки “Зброя та безпека-2017” пакистанська компанія Heavy Industries Taxila представила бронетехніку, в тому числі танки “Аль-Халід”.

– Ми зацікавлені продавати усе це на світових ринках, – розповів “Українському репортеру” директор департаменту маркетингу й продажу компанії Анвар Нойман.

.

Що відомо з відкритих джерел про танк “Аль-Халід” або MBT-2000? Ця грізна машина — спільна розробка китайських і пакистанських конструкторів, в пакистанській армії це – основний бойовий танк третього покоління.

В пресі писали, що “модифікація танка для ЗС Пакистану отримала назву «Аль-Халід» на честь Халіда ібн Валіда, полководця і сподвижника пророка Мухаммеда. MBT-2000 – експортна версія китайського серійного танка Type 96″.

У цій техніці є і французький “слід”. Так, система управління вогню багато у чому схожа на систему французького танку «Леклерк». На танках «Аль Халід» встановлено тепловізори французької компанії Thales.

А ось двигуни — українські 6ТД-2 (1200 кінських сил). У ЗМІ зазначалося, що “все моторно-трансмісійне відділення танка було спроектовано в Харківському КБ імені Морозова по аналогії з танками Т-80УД і Т-84. Здебільшого й тому кормова частина «Аль Халіда» стала схожою на кормову частину українського Т-84.

Чим вигідно відрізняється “Аль Халід”? Автоматичною системою “Tracker”, яка може відслідковувати і супроводжувати більш ніж одну рухливу ціль.

“Аль Халід” можна було б назвати й… міжнародним танком. Свого часу Україна поставила пакистанцями 110 силових установок для танків на 50 мільйонів доларів.

Сьогодні пакистанці пропонують Україні купити у них “Аль Халід”. Чи потрібна нам іноземна бронетехніка? Українські конструктори розробили супертанк “Оплот”, його вже виготовляють, постачають на експорт.

Пакистан придивляється до нашого “Оплота”. Якось посол Пакистану в Україні Атар Аббас дав зрозуміти, що у його країни є наміри придбати близько сотні танків “Оплот”.

ЗМІ розповідали, що на пакистанському полігоні пройшли випробування “Оплота”, мовляв, український танк перевершив китайський ОБT-3000, показавши відмінні результати.

Військові експерти стверджують, що перший зразок “Оплота” було відправлено до Пакистану два роки тому.

Чи придбають пакистанські військовики “Оплот”? Інформації про підписання контракту поки що немає.

Директор департаменту маркетингу й продажу компанії Heavy Industries Taxila Анвар Нойман в розмові з кореспондентом “Українського репортера” високо відгукнувся про цей танк. Однак вважає, що”Оплот” не зовсім “підходить за стандартами” пакистанській армії. Нібито є питання “з мобільністю танка і його вогневою міццю”.

Чи означає це, що Пакистан передумав закуповувати “Оплоти”? Хтозна. Директор департаменту Heavy Industries Taxila Анвар Нойман може не знати усіх нюансів домовленостей на міждержавному рівні. Тим не менш, очевидно, він висловлює певну думку фахівців оборонної сфери.
Не забуваймо також, що на ринку торгівлі зброєю існує жорстка конкурентна боротьба, де не гребують і “підніжками”. А недоброзичливців в “Оплота” є чимало.

Леонід ФРОСЕВИЧ

На фото: Український “Оплот”

Фото автора

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *