Оприлюднено новий список санкцій України проти Росії

На сайті Президента України оприлюднено оновлений список персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), які Україна запровадила проти РФ згідно з рішенням РНБО 2 травня 2018 року і указом Президента від 14 травня 2018 року.

До санкційного списку входять 1 748 фізичних і 756 юридичних осіб. Роком раніше в санкційних списках було 1 228 фізичних і 468 юридичних осіб. Україна фактично продублювала санкційні списки США та ЄС. Зокрема до “чорного списку” вперше внесено олігарх-утікача Сергія Курченка – власника групи компаній “Східно-Європейська паливно-енергетична компанія”.

Нагадаємо, 2 травня на засіданні РНБО було розглянуто питання запровадження санкцій щодо юридичних і фізичних осіб, які пов’язані з російською агресією проти України, а також щодо яких було застосовано відповідні рішення урядами США та країн ЄС.

Санкції запроваджуються за ініціативою Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національного банку України на три роки або безстроково щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки і проведення незаконного голосування в окупованому Криму у рамках виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації у Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо.

Також запроваджено санкції щодо осіб, які причетні до інформаційної та кіберагресії проти нашої країни, до протиправних дій проти громадян України, котрі незаконно утримуються в Росії, депутатів Державної Думи та членів Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації тощо. Крім того, було продовжено дію санкцій, застосованих у попередні роки.

РНБО також підтримала пропозиції щодо припинення участі українських представників у діяльності органів СНД і доручила МЗС України вжити в установленому порядку заходів стосовно припинення дії окремих міждержавних угод.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + 14 =