Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування

Український режисер з окупованого Криму Олег Сенцов, який відбуває 20-річне тюремне ув’язнення за вигаданим звинуваченням у тероризмі, оголосив безстрокове голодування. Бранець Кремля вимагає звільнення 64-х українських політв’язнів, яких утримують у Росії. Про це повідомив адвокат Дмитро Дінзе, який відвідав Сенцова в колонії “Білий ведмідь” у Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

Сенцов не вимагає власного звільнення, уточнює захисник. За його словами, голодувати Сенцов буде до переможного кінця: або загине, або його вимоги почнуть виконуватися.

До голодування Олег Сенцов готувався майже півтори місяці, відмовившись від продуктових передач і вживаючи мінімальну кількість їжі. Його перевели в одиночну камеру, стан його здоров’я контролює медик.

“Я, Сенцов Олег, громадянин України, незаконно засуджений російським судом, перебуваючи у колонії міста Лабитнангі, оголошую безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою її припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають на території РФ”, – написав Сенцов у записці, яку передав через адвоката.

Нагадаємо, у серпні 2015 року українського режисера Олега Сенцова і громадського активіста Олександра Кольченка визнали винними у сфабрикованій справі про створення терористичного угруповання та організації терактів у окупованому Криму.

Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років колонії. Обидва засуджених свою провину заперечують. У 2016 році Сенцова етапували до колонії в Якутії, звідки через рік перевезли в місто Лабитнангі, де розташовується ВК-8, яку неофіційно називають “Білим ведмедем”.

Президент РФ Володимир Путін відмовився помилувати Сенцова.

Фото Антон Наумлюк

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 7 =