Новий порядок переміщення товарів у зоні АТО: що змінилося

Набув чинності новий порядок переміщення товарів у зоні проведення антитерористичної операції. Як сказано у пояснювальній записці, він “дозволить регламентувати у правовому полі процедури та правила перевезення товарів через лінію зіткнення”.

Відтепер суб’єктам господарювання забороняється завозити на тимчасово окуповані території (і вивозити з них) всі товари, за винятком:

  • харчових продуктів, які переміщуються у складі гуманітарних вантажів;
  • лікарських засобів, які переміщуються у складі гуманітарних вантажів;
  • товарів та продукції (в тому числі тих, що забезпечують функціонування та обслуговування або є необхідними у виробничому процесі) металургійної, гірничозбагачувальної, вуглевидобувної та енергогенеруючої галузей (затверджуються спільним рішенням МТОТ та Мінекономрозвитку).

Завезення вугілля з ОРДЛО

Міненерговугілля надсилає інформацію координаційному центру про включення енергогенеруючих компаній, що використовують вугільну продукцію для вироблення електроенергії, до переліку суб’єктів господарювання — отримувачів вугільної продукції.

Переміщення вугільної продукції через лінію зіткнення здійснюється виключно залізничним транспортом через визначені контрольні пункти в’їзду/виїзду на залізниці.
Після укладення договору про постачання вугілля з постачальниками (видобувниками, переробниками) енергогенеруючі компанії надсилають інформацію разом з копіями документів до координаційного центру.

Переміщення гуманітарних вантажів

Їхнє переміщення можливо лише організаціями, затвердженими наказом Мінсоцполітики. Такі вантажі переміщуються першочергово за спрощеною процедурою контролю.

Переміщення гуманітарних вантажів міжнародними гуманітарними організаціями, що не включені до переліку Мінсоцполітики, здійснюється після перевірки цих відомством документів, наданих отримувачами гуманітарної допомоги на визнання товарів гуманітарною допомогою. Видається відповідний наказ, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

Переміщення гуманітарних вантажів на тимчасово неконтрольовану територію здійснюється автомобільним та залізничним транспортом у межах дорожніх коридорів.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 1 =