НАБУ та САП вважають, що нардеп Дейдей збагатився незаконно

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, які здійснюють досудове розслідування у провадженні за фактом незаконного збагачення народного депутата Євгена Дейдея, категорично не погоджуються з оцінкою членів регламентного комітету Верховної Ради, який назвав докази проти нардепа “недостатньо обґрунтованими і таким, що “не містять конкретних фактів”.

“Наголошуємо, уся доказова база, здобута детективами НАБУ у законний спосіб під процесуальним керівництвом прокурорів САП, є цілком достатньою для прийняття рішення про зняття з парламентаря депутатської недоторканності”, – наголошують НАБУ та САП.

Членам регламентного комітету були продемонстровані фрагменти відео допиту одного зі свідків, аудіозаписи телефонних розмов окремих осіб, а також детальна схема аналізу структури доходів та витрат Євгена Дейдея і його дружини.

Розслідування за фактом незаконного збагачення Євгена Дейдея було розпочато у листопаді 2016 року. На підставі аналізу електронних декларацій народного обранця було встановлено, що Євген Дейдей у 2015-2016 рр. набув у власність нерухоме майно та транспортні засоби, вартість яких значно перевищує його офіційні доходи та доходи членів його родини.

Зокрема, згідно з інформацією, отриманою від ДФС, сукупний дохід Євгена Дейдея за період з 01.06.2009 по 31.12.2016 склав 241 тисячу грн. Його дружина за період з 14.09.2007 по 31.12.2016 заробила 1 млн 198 тисяч. грн. Таким чином, документально підтверджений сукупний дохід подружжя Дейдеїв – 1 млн 440 тисяч грн.

Незважаючи на це, народний депутат та його дружина у період 2015-2016 рр. набули у спільну сумісну власність лише офіційно підтверджених активів на суму 6 млн 133 тис. грн., що більш ніж у 4 рази перевищує сукупний дохід сім’ї за весь період отримання доходів.

В електронній декларації Євген Дейдей вказав, що його дружина має фінансові зобов’язання перед підприємцем Ігорем Лінчевським у сумі 3 млн 500 тис. грн, що могло б частково пояснити спосіб життя та статки народного депутата.

Натомість під час допиту  як свідка пан Лінчевський не зміг дати чітких відповідей на запитання, де, коли, за яких обставин передавав позичені кошти дружині нардепа або йому самому. Попри значну суму позики бізнесмен сказав, що письмової угоди між ним та іншою стороною не було.

При цьому в телефонних розмовах Лінчевський радився з іншими особами, якими мають бути його відповіді детективам НАБУ.

Варто також зазначити: навіть за умови, що позика відбулася, її сума все одно повністю не покриває всіх витрат подружжя Дейдеїв. Легальних доходів, які б дозволили придбати квартиру (2 млн 893 тис. грн) та два автомобілі (вартість кожного перевищує 1 млн 500 тис. грн), не мав ані народний депутат, ані члени його сім’ї.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × one =