Набридли. ЄС припиняє давати гроші на модернізацію кордону з Україною

Європейський Союз закриває проект модернізації прикордонних контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Україною. Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.

Проект з модернізації шістьох КПП на кордоні України з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією стартував у 2014 році. Його головне завдання – скоротити час перетину кордону та вдосконалити митні процедури. ЄС виділив на це 29,2 млн євро.

На кінець 2017 року роботи не завершено в жодному з шести КПП. Європейці регулярно нарікали на зволікання, помилки та перевитрати з боку місцевих чиновників і підрядників.

У Державній фіскальній службі заявили, що не нічого не знають про припинення фінансування Євросоюзом інфраструктурних проектів на українському кордоні. І повідомили, що в грудні 2017 року відправили фінальний звіт щодо стану реалізації проектів до Спільного технічного секретаріату ЄС.

“На сьогодні очікується зворотня інформація.  Враховуючи це, говорити про припинення проектів та необхідність повернення коштів передчасно та некоректно”, – йдеться заяві.

ДФС повідомляє, що ЄС виділив на на здійснення кількох великомасштабних інфраструктурних проектів 20 млн  євро. Україна бере участь у проекті на правах співфінансування (10-20%).

Серед таких проектів:

  • реконструкція міжнародного автомобільного пункту пропуску «Устилуг» на кордоні з Польщею, вартістю 5,487 млн євро;
  • створення функціонального модулю “Фільтр пункту пропуску” в пункті пропуску «Рава-Руська» і надання обладнання і засобів пунктам пропуску «Краківець», «Шегині» та «Ягодин» на кордоні з Польщею. Вартість цих проектів – 2,213 млн євро;
  • реконструкція пунктів пропуску «Красноїльськ» і «Дяківці», ціною 3,579 млн євро;
  • реконструкція двох пунктів пропуску на словацько-українському кордоні «Ужгород» і «Ужгород-Вишнє Нємецьке». На це виділено 4,07 млн євро;
  • реконструкція міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Лужанка», вартістю 7,59 млн євро.

Останній скандал щодо модернізації КПП на кордоні з ЄС спалахнув у жовтні 2017 року. Тоді фінансовий директор “Енергомонтажвентиляції” Сергій Романенко звинуватив чиновників у перешкоджанні завершенню робіт на двох КПП на румунському кордоні – “Дяківцях” і “Красноїлівському”.

За його словами, роботи на КПП виконані на 80-85%, але його компанії не заплатили. ДФС України повідомила, що “Енергомонтажвентиляція” не надала документів, які підтверджують завершення роботи. Підрядник програв судовий позов проти ДФС.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *