Московські попи в істериці: проект «православний Ватикан» заганяє себе в глухий кут

Судячи з тону погроз Московська патріархія не здатна до адекватної реакції на проблеми, які виникли, чим заганяє себе у глухий кут самоізоляції та схизми.

Такий висновок зробив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) із заяви Синоду Російської православної церкви від 8 вересня.

У цій заяві РПЦ висловлює «рішучий протест і глибоке обурення» у зв’язку з призначенням архієпископа Памфилійського Данила (США) та єпископа Едмонтонського Іларіона (Канада) екзархами Вселенського патріархату в Києві для підготовки до проголошення автокефалії православної церкви в Україні

Аргументи, які наведено в заяві, не витримують критики, зазначає архієпископ Євстратій у Фейсбуку (при цьому він зауважує, що сам Синод РПЦ не збирався і засідання не проводив).

Він зазначає, що посилання на канони, які забороняють єпископам однієї церкви втручатися у справи іншої – це обвинувачення самій Московській патріархії:

«Адже саме вона в давнину багато разів втручалася у справи Київської митрополії, навіть призначала до неї «місцеблюстителя» – висвяченого в Москві на єпископа ніжинського протоієрея Мефодія Филимоновича, потім неканонічно привласнила собі владу над митрополією і скасувала її, перетворивши на рядову єпархію Російської церкви.

У новий час РПЦ також не раз втручалася у справи інших помісних церков – Єрусалимської, Чеських земель і Словаччини, Грецької та інших».

Найбільш ганебним випадком деструктивного втручання стала спроба зірвати проведення Великого собору Православної церкви на Криті в 2016 р. Тоді РПЦ не лише сама відмовилася брати участь у Соборі, а й уплинула на рішення трьох інших церков, нагадує речник УПЦ КП.

«Особливі канонічні прерогативи Константинопольського патріархату закріплені канонами, історичними прецедентами і традицією. Сама РПЦ отримала автокефалію та статус патріархату на підставі цих прерогатив згідно з рішенням Вселенського патріарха. Тож повне заперечення канонічних прерогатив Першого престолу – є безпідставним», – переконаний архієпископ Євстратій.

Підсумовуючи, він наголошує: «Загрозу єдності православ’я вже багато десятиліть несуть гегемоністичні прагнення Московського патріархату, який намагається перетворитися на «православний Ватикан» – усесвітній центр тяжіння для всіх православних церков. Рішення та дії Вселенського патріарха покликані якраз до того, щоб зупинити цю загрозу та повернути православ’ю справжню єдність, яку керівництво РПЦ підриває».

Малюнок Андрія Петренка

Читайте також:

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × five =