Молитви не завадили нардепам ударно попрацювати. За що проголосувала Рада 8 лютого

Молитовний сніданок” у США, через який низка нардепів вилетіла до Вашингтона, щоб побути в одній залі з президентом США Дональдом Трампом і послухати його промову, не завадив українському парламенту плідно попрацювати в четверг, 8 лютого, на відміну від середи, коли спікеру Парубію довелося достроково закрити пленарне засідання.

1. Насамперед Верховна Рада підтримала за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд (№6536). Цей документ передбачає підвищення штрафів за планування і забудову територій, в тому числі зведення будівель,  недоступних для осіб з інвалідністю. Відповідальні особи за такі порушення можуть втратити свої посади.

2. Верховна Рада дозволила дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування з ОРДЛО, які досягли 16 років і перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб, мають право стати на облік  як особи, що  потребують поліпшення житлових умов, і на соціальний квартирний облік за місцем їхнього обліку як внутрішньо переміщених осіб.

Це передбачає схвалений у другому читанні і в цілому законопроект №5045 щодо захисту житлових прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

3. Верховна Рада дозволила достроково виходити на пенсію за віком родинам загиблих під час Революції Гідності. Згідно із законопроектом №7429 право на призначення пільгової пенсії за віком отримали дружини/чоловіки загиблих на Майдані (за умови, що вони не вступили  повторно у шлюб).

Це рішення поширюється на дітей, які стали інвалідами, будучи неповнолітніми, а також на батьків загиблих.

Жінки з родини загиблих на Майдані зможуть вийти на пенсію у 50 років за наявності 20 років стажу, а чоловіки – у 55 років за наявності 25 років стажу.

4. Верховна Рада ухвалила постанову №7434, якою схвалила текст заяви “Про засудження випробувань зброї масового ураження Корейською Народно-Демократичною Республікою”. Парламент констатував, що такі випробування створюють реальну небезпеку для країн регіону, зокрема Японії та Республіки Корея. І засудила спроби КДНР стати ядерною державою.

5. Нардепи ратифікували три міжнародних дороговори:

  • з Молдовою про вдаємний захист таємної інформації;
  • з Португалією про взаємний захист інформації з обмеженим доступом;
  • з Таїландом про взаємну правову допомогу в карних справах.

6. Верховна Рада затвердила перелік пам’ятних дат і ювілеїв, які відзначатимуть у 2018 році. Постанова №7274 містить такі пам’ятні дати та ювілеї:

  • 1030 років з часу хрещення Київської Русі (988);
  • 250 років з часу відкриття в місті Києві музичної школи – першого професійного навчального закладу в місті (1768);
  • 125 років з часу відкриття Трипільської археологічної культури в Україні (1893);
  • 100 років з дня затвердження Тризуба Державним гербом Української Народної Республіки (25.02.1918);
  • 100 років з дня звільнення Криму від більшовиків (22.04.1918);
  • 100 років з дня проголошення Української Держави (Гетьманату Павла Скоропадського) (29.04.1918);
  • 1040 років з часу народження Ярослава Мудрого (978–1054), Великого князя Київської Русі;
  • 85-ті роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні (день пам‘яті – 25.11.2018).

7. Верховна Рада запровадила компенсацію витрат за оренду житла всім військовослужбовцям-контрактникам. Це передбачає законопроект №5027.

За документом, право на виплату компенсації мають військовослужбовці-контрактники рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу за оренду житла, якщо їх не можуть поселити у гуртожитках чи казармах.

Наразі законодавством передбачена компенсація лише для військовослужбовців-контрактників офіцерського складу та курсантів вишів, а військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу змушені вирішувати житлове питання власним коштом.

Гроші на компенсацію армійцям – майже 786,69 млн грн на рік – планують виділити з державного бюджету.

8. Народні депутати надали об’єктам підводної культурної спадщини статусу Морського меморіалу. Це передбачає законопроект № 2129а. Він передбачає надання статусу Морських меморіалів об’єктам підводної культурної спадщини з метою взяти їх під особливу охорону.

Морський меморіал визначається як “об’єкт підводної культурної спадщини, місце масової загибелі людей, якому надається спеціальний статус, що передбачає його виключну недоторканність, крім потреб наукових досліджень або інвентаризації”.

Тепер Кабмін має створити перелік об’єктів підводної культурної спадщини зі статусом Морського меморіалу.

9. Рада криміналізувала доведення до самогубства. Законопроект №4088, який підтримали нардепи, запроваджує кримінальну відповідальність за схиляння до самогубства. До нього відносять жорстоке поводження, шантаж, систематичне приниження людської гідності або систематичний протиправний примус до дій, що суперечать її волі. Тепер за всі ці дії можна сісти у в’язницю на 3 роки.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *