Між Україною та Канадою – зона вільної торгівлі. Але дешевих автомобілів, тракторів і яхт доведеться чекати

Між Україною та Канадою опівночі почала діяти зона вільної торгівлі. З 1 серпня Канада відкриває для українців 98% свого ринку. Без мита вітчизняні виробники зможуть поставляти до Канади агропродукцію, товари харчової, легкої, хімічної, нафтової та машинобудівної промисловості. Щоправда, експорт певних видів товарів (пшениця, ячмінь, яйця, яловичина, свинина) буде безмитним лише у межах певних квот.

Скажімо, ще вчора до моменту набрання угоди чинності, в Канаді діяли такі ставки ввізного мита на українські товари: готовий одяг – 17,2%, взуття – 9,7%, продукція транспортного машинобудування – 5,6%, овочі та фрукти – 3,8%, продукція хімічної промисловості – 4,5%.

У свою чергу, Україна поступово відкриває лише 78% ринку товарів. Зокрема, одразу скасує мита на рибу, морепродукти, зернові, арахіс, соки-води, вино-пиво, вироби із заліза-сталі, текстиль, електроапаратуру, обладнання, запчастини.

На певні види товарів мита діятимуть упродовж перехідних 3,5-7 років. Заморожену свинину, субпродукти та сало з Канади імпортуватимуть за квотами. Цукор виключений з режиму вільної торгівлі. Лише через 3 роки скасують мита на канадські ручні інструменти, промислове обладнання, запчастини до літальних апаратів, через 5 – на мотоцикли, причепи та яхти, через 7 – на автомобілі, трактори та запчастини до них.


Торік Україна експортувала до Канади товарів на $20 млн, а імпортувала на $120 млн (дані Міністерства економічного розвитку і торгівлі). Від цієї угоди бюджет втратить $1,2 млн, однак це компенсують за рахунок ПДВ (на $3,4 млн щороку), а також збільшення притоку прямих іноземних інвестицій (за 3 роки – $36 млн).

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *