Януковича судять за державну зраду. Допитують екс-керівників ВМС, Генштабу та Держприкордонслужби

В Оболонському райсуді Києва відбувається чергове засідання у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича.

Зараз допитують колишнього командувача Військово-Морських Сил ЗСУ Сергія Гайдука.

Після нього свідчення дасть екс-головнокомандувач ЗСУ Володимир Замана, який під час Януковича очолював Генштаб і командував ЗСУ та був звільнений з 19 лютого 2014 року.

Також мають допитати Павла Шишоліна – екс-заступника голови Державної прикордонної служби.

Після них з боку обвинувачення залишиться допитати 12 свідків. Захист подав список з 35 свідків.

Нагадаємо, в Оболонському райсуді Києва Януковича судять за звинуваченням у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (поплічник – одна з категорій співучасника злочину), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій) Карного кодексу України.

Паралельно ще одну кримінальну справу проти Януковича розглядає Печерський райсуд Києва. Тут його судять за організацію вбивств учасників Революції Гідності. Справа нараховує 93 томи. Сьогодні там розглядають клопотання Генпрокуратури про дозвіл на спеціальне досудове розслідування стосовно Януковича у справі про розстріли на Майдані.

На цю тему читайте тут:

Стало відомо, якого покарання вимагають для Януковича в Україні 

Rost

Журналіст “Українського репортера”