“Майдан” в Єревані? Протестувальники заблокували центр вірменської столиці (+відео)

У центрі столиці Вірменії Єревані прихильники опозиції влаштували масову акцію протесту проти висунення колишнього президента країни Сержа Саргсяна на посаду прем’єр-міністра країни. Провести “акцію громадянської непокори” – заблокувати вулиці та зупинити роботу метро – ​​напередодні закликав депутат парламенту,  лідер опозиційний фракції “Елк” Нікол Пашинян.

Сьогодні зранку політичні активісти та опоненти Саргасяна майже повністю перекрили рух транспорту центральними вулицями. З місця події повідомляють, що мітингувальники блокують дорогу автомобілями і своїми тілами, відбуваються числені сутички з водіями.

Через акції протесту в Єревані зупинено роботу трьох станцій метро. Поліція закликає протестувальників не порушувати закон і розблокувати вулиці, водночас про конкретні дії правоохоронців нічого не відомо, про сутички чи застосування сили не повідомляється.

Варто сказати, що у Вірменії була проведена конституційна реформа, в результаті якої вона перейшла до парламентської форми правління. Тепер президента країни шляхом таємного голосування обирають депутати парламенту – Національних зборів.

На початку березня главою країни став кандидат від правлячої Республіканської партії Армен Саркісян, а 9 квітня було проведено його інавгурацію. Згідно з новою конституцією Вірменії, президент обирається строком на 7 років.

У 1996-1997 рр. Армен Саркісян обіймав посаду прем’єр-міністра, а в 1992-1993, 1996-1997 і 1998-2000 роках був послом у Великій Британії.

Натомість колишній президент країни Серж Саргсян, який очолював країну з 2008 року, тепер претендує на посаду прем’єр-міністра, який отримує широкі повноваження. Його висуває та сама Республіканська партія головою якої він є. Вибори прем’єр-міністра призначені в парламенті на вівторок, 17 квітня.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + 14 =