“Майдан” переміг. Нікол Пашинян став прем’єр-міністром Вірменії

Лідер опозиційного руху “Елк” Нікол Пашинян (на фото) обраний прем’єр-міністром Вірменії на спеціальному засіданні парламенту країни – Національних зборів. Ідейного натхненника вуличних протестів у Єревані підтримали 59 депутатів, проти проголосували 42.

Кандидатуру Пашиняна вдалося затвердити з другої спроби. Парламент Вірменії мав обрати нового главу уряду ще 1 травня. Тоді на цю посаду претендував один кандидат – лідер опозиції Нікол Пашинян (має у парламенті 9 депутатів). Республіканська партія, яка має більшість у парламенті  (58 місць зі 105-ти), відмовилася підтримати його кандидатуру.

Після засідання парламенту Пашинян оголосив про початок загального страйку і закликав до “тотальних акцій громадянської непокори”. Після розвалу правлячої коаліції у парламенті “республіканці” погодились 8 травня провести повторні вибори прем’єра. Через тиск вулиці Пашинян знову був єдиним кандидатом.

Нагадаємо, у Вірменії з 13 квітня проходили масові акції протесту проти висунення на посаду прем’єр-міністра Сержа Саргсяна, який до цього 10 років був президентом країни.

Незважаючи на мітинги, парламент обрав Саргсяна прем’єром, але вже 23 квітня він був змушений піти у відставку під тиском “Майдану” в Єревані. Виконуючим обов’язки прем’єр-міністра став його соратник Карен Карапетян.

Після відставки Саргсяна протести у Вірменії не вщухали, адже опозиціонер Нікол Пашинян заявив, що готовий стати новим главою уряду як “кандидат від народу”.

Нещодавно у Вірменії була проведена конституційна реформа, і вона перейшла до парламентської форми правління. Тепер депутати парламенту обирають і президента, і прем’єр-міністра. Повноваження глави держави суттєво урізали, натомість всю повноту влади концентрує в своїх руках прем’єр.

Фото ТАСС

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + four =