Київський патріархат скликає ієрархів на Собор

Учорашня ухвала Синоду Вселенського патріархату відкриває шлях до скликання надзвичайного об’єднавчого Собору ієрархів Української православної церкви.

Як повідомляє «Український репортер», про це йдеться в заяві прес-центру Київської патріархії.

Київський патріархат закликає ієрархів УАПЦ та залучених до процесу єднання ієрархів Московського патріархату приступити до підготовки цього собору. Він має затвердити рішення про церковну єдність, обрати предстоятеля єдиної помісної Української православної церкви, який від її імені одержить патріарший і синодальний томос про автокефалію.

УПЦ КП повністю поділяє заклик Вселенського патріархату до всіх сторін утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких.

«Процес об’єднання українського православ’я повинен відбуватися добровільно, мирно та без примусу, кожен член Церкви, як і кожна громада мирян чи ченців матимуть право вільно обрати центр свого церковного підпорядкування – належати до Української чи до Російської церкви.

Ті ієрархи, духовенство і миряни, які бажатимуть, попри всі обставини, надалі підпорядковуватися Московському патріархату, мають право на це. Російська православна церква в Україні буде рівноправно співіснувати з усіма іншими церквами і релігійними організаціями, як це гарантовано Конституцією та законами нашої держави і міжнародним правом», – наголошується в заяві.

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − one =