Київ: міськрада може зобов’язати продавців і офіціантів розмовляти українською

Київська міська рада на засіданні 20 квітня підтримала у першому читанні проект рішення “Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині”, поданий ВО “Свобода”, який передбачає українізацію сфери обслуговування Києва.

У разі схвалення у другому читанні, всі працівники кафе, ресторанів, магазинів, а також контролери, кондуктори й люди інших професій зі сфери обслуговування будуть зобов’язані розмовляти з клієнтами лише українською мовою. Обов’язковими стануть вивіски державною мовою і меню в закладах харчування.

“Встановити, що у місті Києві у всіх сферах обслуговування громадян вживається державна мова – українська. Надавач послуг зобов’язаний звертатися та спілкуватися з отримувачем послуг (клієнтом) державною мовою. Перехід на іноземні мови можливий за бажанням клієнта у випадку, якщо надавач послуг ними володіє. У всіх закладах сфери громадського харчування, торгівлі обов’язкова наявність меню, виконаного державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів, персонал зобов’язується пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надати меню будьякою іншою мовою за наявності”, – йдеться у документі.

Також прописано, що всі рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо- та візуальної рекламної продукції мають бути написані українською або іншою мовою з обов’язковим зазначенням їх перекладу чи транслітерації.

“Відповідний проект рішення покликаний чітко окреслити, що всі послуги у сфері обслуговування в столиці – спілкування з клієнтами, меню в закладах громадського харчування тощо, першочергово повинні бути українською мовою… Це рішення носитиме рекомендаційний характер і покликане відновити історичну справедливість щодо нашої мови, яка століттями пригнічувалася”, – заявив депутат Київради від ВО “Свобода” Юрій Сиротюк, який є автором проекту рішення.

“Я вважаю, що це абсолютно правильна ініціатива, і як громадянин хочу, щоб до мене зверталися українською мовою і пропонували меню рідною мовою. Але якщо ми вже взялися за цю проблему, то треба вирішувати її системно, відповідно до юридичних норм. Необхідно також прописати конкретні механізми її реалізації”, – додав заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Сьогодні під стінами Київради

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Rost

Журналіст “Українського репортера”

2 коментарі до “Київ: міськрада може зобов’язати продавців і офіціантів розмовляти українською

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − 14 =