Конгрес США виділив ЗСУ $150 млн, однак заборонив витрачати гроші на “Азов”

Нижня палата Конгресу США – Палата представників – ухвалила законопроект про асигнування Пентагону, який входить до загального проекту бюджету на залишок 2017 фінансового року. Тепер цей документ ляже на стіл президенту США Дональду Трампу.

Згідно з ним, Вашингтон до 1 жовтня зможе виділити Україні до $150 млн військової допомоги у рамках програми “Ініціатива сприяння безпеки України” (Ukraine Security Assistance Initiative).

Київ зможе витратити ці кошти на підготовку військових кадрів, придбання летальної зброї оборонного спрямування, техніки та іншого оснащення, підтримку розвідки української армії та сил нацбезпеки, матеріально-технічне забезпечення війська, витратні матеріали тощо.

У документі окремо прописано, на які цілі ці гроші не можуть бути витрачені. Це зокрема: придбання переносних зенітно-ракетних комплексів, а також допомога націоналістичному батальйону “Азов” (пункт 8131 законопроекту).

Водночас в асигнуванні Конгресу дозволена передача Україні “летальної зброї оборонного спрямування”. Під це формулювання підпадають системи ПТКР (противотанкові керовані ракети).

$150 млн для українського війська – не єдина матеріальна підтримка України з боку США. Київ також може розраховувати на $337 млн від Держдепу США, втім, за деякими даними, нам виділяють лише $177 млн. Ці кошти, на відміну від цільових програм, підуть на невоєнні цілі: забезпечення кредитних зобов’язань, розмінування, боротьбу з тероризмом тощо.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 11 =