Казахстан переходить на латиницю – Назарбаєв підписав указ

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про перехід алфавіту казахської мови з кириличної на латинську графіку. Уряду Казахстану доручено утворити Національну комісію з переведення абетки казахської мови на латинську графіку і забезпечити поетапне переведення алфавіту казахської мови на латинську графіку до 2025 року, йдеться в указі від 26 жовтня.

До указу, який набирає чинності з дня опублікування, додається алфавіт казахської мови, заснований на латинській графіці.

Нова казахська абетка
Нова казахська абетка

Нагадаємо, у статті, опублікованій у газеті “Егемен Казахстан” у квітні цього року, Назарбаєв відзначив, що необхідність переходу  казахського алфавіту на латинський шрифт пов’язана з сучасним технологічним середовищем, комунікаціями, а також особливостями наукового й освітнього процесу 21-го століття.

“Школярі вчать англійську мову і вже звикли до латинських літер. Тому жодних проблем для молодого покоління не буде”, – відзначив він.

До кінця 2017 року з допомогою вчених і обговорення в суспільстві необхідно ухвалити новий стандарт графіки алфавіту, закликає Назарбаєв. У 2018-2019 рр. має початися навчання учнів і студентів за новими підручниками, а з 2025 р.  латиницею мають вестися документообіг, видаватися періодичні видання та книги.

Нагадаємо, у Казахстані використовували латинський алфавіт з 1929 до 1940 року. 13 листопада 1940 року було ухвалено закон про переведення казахської мови на алфавіт на основі російської графіки. Це мало політичне підґрунтя.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *