Канада не готова навіть обговорювати безвізовий режим з Україною – віце-прем’єр

Канада не готова до активного діалогу про запровадження безвізового режиму з Україною. Про це заявила у Києві за підсумками робочого візиту до Канади віце-прем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе. Офіційний Торонто навіть не готовий починати переговори про створення “дорожньої карти” щодо укладення такої угоди.

За словами чиновниці, питання запровадження безвізового режиму з Канадою не є “безперспективним, однак вимагає декількох років”. Нагадаємо, в 2005 році Україна вирішила “відкрити свої двері”, запропонувавши безвіз для громадян Канади.

Варто сказати, що Президент України Петро Порошенко під час робочого візиту до Канади, який відбувся минулого тижня, постійно піднімав питання про запровадження безвізового режиму з цією країною.

Зокрема про це йшлося на зустрічі з членами канадської парламентської групи дружби з Україною.

“Співрозмовники обговорили питання пожвавлення економічної співпраці та створення дорожньої карти для надання українцям безвізового режиму”, – повідомляє прес-служба Глави держави.

Педалював питання безвізу Порошенко і на переговорах з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Ось що Глава держави сказав на спільному брифінгу: “Ми обговорили подальше зміцнення наших міжлюдських контактів. Зокрема, ми домовились відкрити Генеральне консульство України в Едмонтоні. За його словами, цей крок значно полегшить ділові контакти, а також контакти з українською громадою.

У зв’язку з цим ми бачимо величезний позитивний ефект від рішення України щодо надання безвізового режиму Канаді ще в 2005 році та готові співпрацювати з Канадою для забезпечення безвізового режиму для громадян України. Я вважаю, що розрив бар’єрів між нашими людьми, які настільки близькі у своїх прагненнях, є правильним кроком в даний момент.

Я впевнений, що після того, як ми виконали 144 критерії ЄС, Україна також відповідає більшості критеріїв Канади. Отже ми з нетерпінням чекаємо початку всебічного діалогу з цього надзвичайно важливого питання”.

У спільній заяві двох лідерів це лоскотливе питання сховали за дипломатичним формулюванням “спільна відданість подальшому поглибленню двосторонніх відносин”.

Цікаво, що цього питання Гарант не торкався на переговорах з міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд. Водночас на зустрічі з українською громадою Канади Порошенко наголосив, що під час переговорів з канадським керівництвом обговорювалось питання лібералізації візового режиму:

“Адже щирість дружби між Україною та Канадою підкріплені глибоким історичним корінням та родинними зв’язками. Ми запропонували канадській стороні конкретний алгоритм дій для позитивного просування на цьому шляху. Переконаний, що це сприятиме не лише підтриманню родинних контактів, але й розширенню українсько-канадської економічної та культурної співпраці. Ми домовилися про те, щоб значно скоротити кількість відмов при отриманні віз. Щоб візи були на термін дії паспорту. Поки що, на перший етап”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − 6 =