Італійська прокуратура допитала двох нардепів із Нацгвардії у справі Віталія Марківа

Прокуратура Мілана допитала народних депутатів Андрія Антонищака та Богдана Матківського. Антонищак (на фото зліва) є координатором батальйону імені Кульчицького, Матківський – командир 2-го взводу 2-ї роти 1-го батальйону Національної гвардії. Парламентарів-АТОвців викликали на допит у справі бійця АТО Віталія Марківа.

Нагадаємо, його затримали в аеропорту Болоньї 30 червня і звинуватили у причетності до загибелі під час конфлікту на Донбасі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі.

“Італійська сторона недружелюбно до нас налаштована, вони не розслідують справу, а хочуть призначити винного у справі загиблого журналіста Рокеллі. Таким винним вони призначили бійця Нацгвардії Віталія Марківа. Адже вони не можуть визнати терористів винними, бо їх не можуть притягнути до відповідальності. Через бійця Нацгвардії вони будуть мати можливість позиватися до держави Україна, в тому числі будуть вимагати відшкодування збитків, які вони собі надумають, а третя сторона може це використати”, – розповів Антонищак.

“Я звернувся до них із проханням, щоб вони побували на горі Карачун і зрозуміли недолугість своїх доказів. Бійці батальйону не могли стріляти з тих позицій, де знаходились, бо автомат не стріляє на 3 кілометри. Однак вони сказали, що в нас було інше озброєння, я відповів, що журналіст загинув від мінометного обстрілу, а на той час в нас не було мінометів. Вони вже тепер “петляють” і виходять із того, що Марків міг бути причетний до організації вбивства журналіста. Сьогодні італійський адвокат зауважив, що їхнє законодавство дуже жорстке, вони можуть заарештувати за підозрою, але вони не можуть судити за підозрою, судять за фактами. Однак відповідних доказів і фактів в італійських правоохоронців немає”, – відзначив нардеп.

Події, які інкримінують нацгвардійцю Віталію Марківу з позивним “Італієць”, сталися 24 травня 2014 року в селі Андріївка під Слов’янськом. Тоді ці населені пункти контролювали сепаратисти на чолі з Гіркіним. Туди прибув італійський фоторепортер Андреа Роккеллі і його російський перекладач, правозахисник Андрій Миронов.

 

Роккеллі і Миронов загинули, коли потрапили під мінометний обстріл. Вони стали першими журналістами, які загинули під час конфлікту на сході України. У фотоапараті загиблого італійця тоді знайшли ці знімки.

У російських ЗМІ тоді стверджували, що вогонь вели українські війська з гори Карачун. Наша ж сторона звинуватила в обстрілі сепаратистів і стверджує: батальйон імені Кульчицького, де служив Марків, взагалі не мав на озброєнні мінометів. Все важке озброєння на той момент знаходилося у розпорядженні 95-ої бригади, яка була в іншому місці.

Слідство за фактом загибелі журналіста проводили як українські, так і італійські правоохоронці. Водночас встановити винних нашій прокуратурі не вдалося.

Натомість в Італії почали повторне розслідування всіх обставин смерті Роккеллі під Слов’янськом. Юристи родини італійського журналіста кваліфікують його смерть як “умисне вбивство” з боку українських силовиків. Всі звинувачення базуються на показах французького журналіста Вільяма Роглона, який разом із Роккеллі і Мироновим потрапив під обстріл, однак дивом вижив.

До уваги італійських правоохоронців чомусь потрапив Віталій Марків, у грудні 2016 року було видано ордер на його арешт. Разом із матір’ю і сестрою уродженець Тернопільської області ще в 2003 році переїхав до Італії на постійне місце проживання. Тут він закінчив технічний коледж, а паралельно – отримав італійський паспорт. На новій батьківщині Марків працював ді-джеєм і тренером із бодібілдингу.

У грудні 2013 року, коли почався Євромайдан, він повернувся до України. Коли почалася російська окупація, Марків записався добровольцем в батальйон Нацгвардії, який сьогодні носить ім’я генерала Кульчицького. З 2 травня 2014 року Віталій, якому дали позивний “Італієць”, разом із побратимами впродовж 43 днів займав позиції на горі Карачун під Слов’янськом.

Згідно з офіційною заявою МВС, на даний момент Марків у званні старшого сержанта продовжує службу в лавах батальйону Кульчицького на посаді заступника командира взводу. До родичів в Італію він поїхав, узявши відпустку.

Місцеві правоохоронці розглядають Марківа як підданого Італії, адже він не відмовився від італійського паспорта, коли відновив українське громадянство. Через це Україні важко захищати його дипломатичними методами.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *