Ірина Геращенко: «Переговори з Мінська треба перенести до іншої країни, яка не підігруватиме Росії»

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко, яка представляє Україну в контактній групі, виступає за перенесення переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі з Білорусі до іншої країни.

Як повідомляє «Український репортер», про це вона написала у Фейсбуку.

Ірина Геращенко підтримала заяву постпреда України в ООН Володимира Єльченка про необхідність перенести перемовини з Мінська на інший майданчик.

«Я вже неодноразово публічно висловлювала незгоду й обурення голосуваннями Білорусі в ООН з усіх питань, що стосуються України, окупованих Криму і Донбасу», – пише Ірина Геращенко.

За її словами, посилання на нейтральний статус Білорусі не витримує жодної критики, «адже нейтральні країни (як це показало і нинішнє голосування про включення в порядок денний Генасамблеї ООН питання про окупацію Криму і Донбасу) бодай утрималися, проголосували жовтою кнопкою».

А Білорусь вкотре виступила одним фронтом із РФ і увійшла до числа 13 країн, які проголосували проти.

«Це не нейтральна позиція, – зазначає перший віце-спікер. – Це повне підігруванні Москві. Я – за перенесення майданчика до справді нейтральної країни, яка не підігруватиме Москві й не голосуватиме з Кремлем в унісон проти України».

Ірина Геращенко також нагадала про факти, які підтверджують недружнє ставлення Білорусі до Україні голосувань: оголошення в угоду Москві персонами нон-ґрата українських журналістів і митців, викрадення Павла Гриба і передача його ФСБ. «Усе це ніяк не співвідноситься з нейтральним статусом – навпаки, тхне координацією дій із Кремлем», – підсумовує Ірина Геращенко.

Фото з Фейсбуку Ірини Геращенко

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + eleven =