Християнські хрести встановлять у всіх державних установах Баварії

Уряд Баварії оголосив, що з початку літа на вході до всіх державних установ регіону будуть християнські хрести, які мають символізувати “баварські історичні та культурні традиції та цінності”. Рішення властей найбільшої федеральної землі Німеччини привітали ієрархи Католицької Церкви та протестантської Євангелічно-Лютеранської.

Водночас критикують теологи й правозахисники. Адже християнські хрести в держустановах можна сприйняти як “утиск прав людей інших релігійних переконань». Опозиційні політики закликають нового прем’єр-міністра Баварії Маркуса Зьодера не демонструвати християнство, а практикувати його, наприклад, зупинити депортацію біженців назад до Афганістану. Його також звинувачують в експлуатації релігійних тем у політичній боротьбі.

Лідери єврейської громади Німеччини заявили, що в принципі не проти, аби у державних установах з’явилися хрести, але хотіли б пояснень, який сенс у це вкладає баварський уряд.

У Баварії мешкає майже 12,9 мільйона людей, з яких 52% ввважають себе католиками, 20% – протестантами і 4% – мусульманами. Для порівняння, в 1925 році 70% баварців називали себе католиками і 28% – лютеранцями.

14 жовтня 2018 року в Баварії відбудуться регіональні парламентські вибори, за результатами яких сформують новий уряд. Чинний прем’єр-міністр Маркус Зьодер представляє Християнсько-Соціальний союз, який є партнером по коаліції Християнсько-демократичного союзу Ангели Меркель і одноосібно править у регіоні з повоєнних часів.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 17 =