“Укртелеком” відібрали в Ахметова і повернули державі

Господарський суд Києва розірвав угоду купівлі-продажу 92,79% акцій найбільшого національного оператора стаціонарного телефонного зв’язку “Укртелеком” українською “дочкою” австрійської компанії EPIC – компанією “ЕСУ”, укладену за підсумками приватизаційного конкурсу в 2011 році. Таким чином пакет акцій “Укртелекому” повертається в державну власність.

Компанія “ЕСУ” вже заявила про намір подати апеляцію на це рішення.

Нагадаємо, що у березні 2011 р. Фонд державного майна України продав компанії “ЕСУ” (“дочці” австрійського інвестиційно-фінансового консорціуму EPIC ) 92,791% акцій “Укртелекому” за 10,575 млрд грн. У жовтні 2013 року група “СКМ” Ріната Ахметова через кіпрську компанію UA Telecominvest Limited придбала “ЕСУ” і, відповідно, “Укртелеком”.

Державні “Ощадбанк” та “Укрексімбанк” вимагають через суд стягнути борги з “ЕСУ” в розмірі 1,1 мільярда гривень та 3,93 млрд грн.

У квітні 2017 року Печерський районний суд Києва заарештував акції  “Укртелекому” і мобільного оператора “ТриМоб”.

“Управлінням ГПУ з протидії ОЗУ ведеться провадження про незаконне виділення за вказівкою Януковича 220 млн грн з державного бюджету України та приватизацію 93% акцій “Укртелекому” за заниженою ціною на 1,6 млрд грн.

Сьогодні Печерський суд з метою забезпечення державних інтересів та відшкодування збитків задовольнив клопотання ГПУ про накладення арешту на акції “Укртелекому” та “Тримобу”, – написав у Фейсбуку Генпрокурор Луценко.

Публічне акціонерне товариство “Укртелеком” — одна з найбільших компаній України, яка надає повний спектр телекомунікаційних послуг. “Укртелеком” – найбільший на ринку оператор стаціонарного телефонного зв’язку (майже 7,2 млн абонентів). Компанія також надає послуги мобільного зв’язку стандарту UMTS/WCDMA через дочірню компанію “ТриМоб“, широкосмугового доступу в Інтернет (більше 1,6 млн користувачів) тощо.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − ten =