“Справа 2 травня”: суд виправдав “антимайданівців”, яких звинувачували у заворушеннях в Одесі (+відео)

Іллічівський міський суд Чорноморська Одеської області визнав невинними обвинувачених у масових заворушеннях, які спричинили тяжкі наслідки (смерть і травми людей) у справі про події 2 травня 2014 року в частині подій на Грецькій площі Одеси. Там, нагадаємо, відбулися сутички між патріотами й проросійськими активістами.

Суд вважає доведеним факт масових заворушень внаслідок сутичок між прихильниками федералізації та єдності України. Водночас усі 19 обвинувачених, щодо яких слухалася справа, є активістами “Антимайдану”. Жодного проукраїнського активіста, які також брали участь у зіткненнях, серед обвинувачених не було.

Суд дійшов висновку, що слідство провели неякісно, ​​і вказав на цілу низку недоліків та прогалин у слідчих діях. Зокрема, під час розслідування допитали лише одного поліцейського з тих, хто був на Грецькій площі.

Суд визнав упередженими свідчення свідка обвинувачення Олександра Посміченка, який заявляв про участь звинувачених в інкримінованих їм злочинах. У зв’язку з цим суд вирішив не враховувати його свідчення при винесенні вироку.

Свідчення інших свідків, на думку суду, не підтверджують провини звинувачених в організації та участі у масових заворушеннях.

Також суд виключив  низку доказів у справі, які здобули з порушенням норм закону.

Фото та відеоматеріали, які передала прокуратура, також не задовольнили суд. На думку Феміди, прокуратура не змогла підтвердити, що на фото й відео зафіксовані саме обвинувачені, які заперечили, що це вони на фото і відео.

Суд визнав недоведеними й голослівними твердження прокуратури, що до організації заворушень 2 травня 2014 року в Одесі причетні посадовці часів президентства Віктора Януковича.

Водночас, суд вважає, що слідство необґрунтовано випустило з поля зору дії органів влади після Революції Гідності, зокрема Андрія Парубія та екс-голови Одеської облдержадміністрації Володимира Немировського.

У підсумку, суд виправдав усіх обвинувачених і постановив звільнити їх з-під варти в залі суду. Одразу після оголошення вироку до зали суду зайшли представники прокуратури та СБУ. Двох учасників масових заворушень – Сергія Долженкова і Євгена Мефьодова, виправданих судом у справі про масові заворушення, знову затримали за звинуваченням у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (стаття 110 ККУ).

Євген Мефьодов є громадянином Росії. До суду завітали російський консул Олександр Страхов і його помічник, однак їх вивели.

Суд оточили спецпризначенці й представники проукраїнських патріотичних організацій, які намагаються завадити звільненню “антимайданівців”.

Суд Чорноморська. Нагадаю, тут виправдали всіх про/російських екстремістів у справі щодо подій #2травня в Одесі.Sergiy Sternenko

Опубліковано Сергієм Стерненком 18 вересня 2017 р.

Нагадаємо, під час масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року загинули 48 осіб і понад 200 отримали поранення. Більшість загинули під час пожежі в Будинку профспілок.

Під час судового процесу відвод отримали більше десятка суддів, судове провадження кілька разів передавали з одного суду в інший.

Після завершення суду під ним сталися сутички між правоохоронцями й радикалами.

Заворушення під судом міста Чорноморськ у зв'язку із тим, що виправдали всіх підсудних у справі щодо подій #2травня. Sergiy Sternenko

Опубліковано Сергієм Стерненком 18 вересня 2017 р.

Фото Страна.ua

Rost

Журналіст “Українського репортера”