Експерт заявив про диверсію на складах у Калинівці. Комітет ВР закликає звільнити начальника Генштабу (+відео)

Комітет з питань національної безпеки та оборони Верховної Ради звернувся до Президента України Перта Порошенка з пропозицією звільнити начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка (на фото) через ситуацію на військових складах у Калинівці. Формулювання – “за систематичні недоліки в організації своєї роботи”. За таке рішення проголосували одноголосно, утрималися члени “Блоку Петра Порошенка” Ірина Фріз і Олександр Бригинець.

Також Комітет постановив звернутися до міністра оборони з пропозицією звільнити керівника Військової служби правопорядку Ігоря Криштуна.

Комітет з нацбезпеки й оборони зібрався обговорити ситуацію, яка склалася на складах боєприпасів у Калинівці на Вінниччині. На засідання запросили міністра оборони Степана Полторака, начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка, заступника Генпрокурора – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Військові склади у Калинівці Вінницької області погано охороняли, а боєприпаси зберігали недбало. Про це на засіданні Комітету заявив голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, головний експерт комісії щодо трагедії у Калинівці та Балаклеї Олександр Рувін.

“По організації, охоронній системі і пожежній безпеці Балаклея – це “Мерседес”, Калинівка –  горбатий “Запорожець”, це якщо так порівнювати. Там немає місць охорони, відеонагляду, забезпечення периметру”, – сказав Рувін.

Експерт заявив, що існують дві головні версії причин трагедії, однак він не має права їх розголошувати: “Вибухи сталися всередині складів, і їх було декілька у різний період, декілька осередків у різний період часу… Найпотужніших вибухів було два – велике відкрите сховище з “Тюльпанами” і закритий бункер з “Ураганами”. Він повністю закритий ззовні, з бетонними дверима завширшки метр, туди потрапити ззовні неможливо.

Водночас заступник міністра оборони Ігор Павловський, відповідаючи на запитання народних депутатів, заявив, що на утримання арсеналу в Калинівці в 2017 році було виділено 25,537 млн гривень.

Перед цим Мінфін повідомив, що на забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних Сил України в 2017 році передбачено 92,3 млн грн (56,2 млн грн у 2016 році). Станом на 29.09.2017 Казначейством виділено 94,7 млн грн, з яких Міноборони використало 63,3 млн грн.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що відповідальність за пожежу і вибухи на складах боєприпасів у Калинівці несе вся вертикаль оборонного керівництва країни, починаючи з начальника Генерального штабу Віктора Муженка.

Першим публічно закликав звільнити начальника Генштабу радник міністра внутрішніх справ і народний депутат із фракції “Народний фронт” Антон Геращенко.

Ідею про звільнення Муженка не відкидали і в “Блоці Петра Порошенка”. Секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Іван Винник припустив, що за пожежу на арсеналі (вже четвертому в серії подібних) “знімуть” начальника Генштабу.

Водночас сам Віктор Муженко заявив, що його особисто або його підлеглих не зможуть зробити цапами-відбувайлами за техногенну катастрофу, що сталася в Калинівці Вінницької області.

“Щодо емоційного фону та нагнітання істерики. Ворог нагадав, що йде війна. Головним об’єктом його атаки є Збройні Сили як основна опора національної безпеки України. Відразу з’явилися ті, які прагнуть розхитати боєготовність та цілісність Збройних Сил.

Для тих, хто ще не зрозумів, – звинуватити мене, моїх підлеглих в бездіяльності не вдасться. Призначити крайніх не вийде”, – написав Муженко у Фейсбуку.

Rost

Журналіст “Українського репортера”