Організатора “приватного кордону” на Закарпатті взяли під варту

Організатору “приватного кордону” на Закарпатті Аттілі Горвату суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 60 діб з можливістю внесення застави в розмірі 30 млн грн. Чоловіка, якого називають “королем контрабандистів” Закарпаття, відправили до львівського СІЗО. Про це повідомив начальник відділу військової прокуратури Західного регіону України Наріман Сулейманов.

Екс-начальницю Берегівського районного відділу Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області суд відправив під домашній арешт.

І Аттілі, і чиновниці оголосили підозру, також у справі проходить підозрюваним ще один громадянин.

Нагадаємо, 16 листопада силовики проводили масштабну спецоперацію з протидії контрабанді на Закарпатті. В її рамках ліквідовували так званий “приватний кордон”, який начебто створив житель села Велика Бийгань Аттіла Горват, якого ще називають “Докі”.

Він і члени його родини якимось чином стали господарями майже 25 земельних ділянок прямо на кордоні, які раніше отримали селяни прикордонних з Угорщиною сіл. Через них Аттіла Горват і члени очолюваного ним угруповання начебто переміщають до Угорщини не лише цигарки, мігрантів і алкоголь, а й наркотики, повідомляють місцеві мас-медіа.

Дещо про хід тієї спецоперації повідомив губернатор Закарпаття Геннадій Москаль:

“Затримали колишню начальницю Берегівського відділу Дежгеокадастру Е. Шинкевич, яку одразу ж відпустили під домашній арешт. І це не дивно, бо дозвільну документацію на “приватизацію кордону” підписувала не вона, а колишній в.о. начальника обласного управління Держгеокадастру В. Токар, який давно втік за кордон. Що ж до затриманого А. Горвата, котрий оформив на себе прикордонну землю в 2014 році, то його також уже відпустили додому”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”