На Київщині судитимуть підлітків, які знущалися і ґвалтували дитину-інваліда (+відео)

Прокуратура Київської області направила до суду обвинувальний акт стосовно двох неповнолітніх хлопців, які у квітні цього року знущалися й зґвалтували 10-річного хлопчика у селищі Іванків.

“Зловмисники принижували людську гідність потерпілого, наносили тілесні ушкодження, катували, задовольняли свою статеву пристрасть неприродним шляхом.

Дії 15-річного обвинуваченого кваліфіковано за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) та за ч. 3 ст. 153 (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом) КК України.

Дії 16-річного обвинуваченого кваліфіковано за ч. 2 ст. 296 (хуліганство), ч. 2 ст. 127 (катування) та за ч. 3 ст. 153 (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом) КК України.

Відносно 13-річного хлопця, який брав участь у знущанні над потерпілим, але відповідно до вимог чинного кримінального законодавства не підпадає під кримінальну відповідальність, скеровано клопотання до суду про застосування примусових заходів виховного характеру”, – йдеться у повідомленні прокуратури Київської області.

Раніше двох підлітків, які катували 10-річного хлопчика-інваліда в селищі Іванків, взяли під варту без права внесення застави. Подробиці страшного злочину повідомив у Фейсбуку голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган.

“В неділю 9 квітня в Іванкові троє підлітків познущалися над 10-річним хлопчиком. Його жорстоко били кілька годин підряд, катували, кидали в холодну воду, змушували їсти фекалії та лизати сечу. Неспростовні докази дають підстави стверджувати, що група підлітків ґвалтувала дитину палицею.

Я дав доручення провести службове розслідування по всіх напрямках. Зокрема стосовно бездіяльності голови Іванківської РДА, який мав координувати роботу поліції району та інших служб району, але не зробив цього.

При тому що ця подія мала місце 9 квітня, про неї я дізнався тільки 13 квітня. І тільки від мене про катування дитини дізнались керівники правоохоронних органів області. Однозначно, що важкість цього злочину хотіли приховати як від керівництва області, так і від громадськості. Справу умисно кваліфікували як “Хуліганство”, невідкладні слідчі дії, експертизи своєчасно не проводились, докази не вилучались.

Цей кричущий випадок черговий раз вказує, що головна увага влади має переключитись на роботу над вихованням молоді. Батьки не мають можливості займатись своїми дітьми. Вони приходять з роботи стомлені, спустошені. В них не вистачає для роботи зі своїми дітьми життєвих сил і знань, що робити.

Педагоги теж не можуть ефективно працювати з дітьми. Освітяни і діти живуть в різних світах і не розуміють один одного. Тільки ефективна система позашкільного виховання дасть можливість зупинити моральну деградацію нового покоління. Зараз вкладати в дітей і молодь треба всі наявні ресурси – в іншому разі в країни немає майбутнього”, – писав Горган.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − seven =