“Беркутів” на Майдані можна було стріляти? Суд дозволив прокуратурі пом’якшити статтю Івану Бубенчику (+відео)

Сьогодні Печерський районний суд мав обрати запобіжний захід активному учаснику Євромайдану і ветерану АТО, уродженцю Львова Івану Бубенчику (на фото другий ліворуч). Його підозрюють у вбивстві двох правоохоронців на Майдані 20 лютого 2014 року. Підставою для кримінального переслідування стало зізнання самого Бубенчика, який у кількох інтерв’ю розповідав, що стріляв по бійцям “Беркуту” на Майдані.

Народний Герой України розповідав, що вбив двох “беркутівців” на Інститутській 20 лютого 2014 року: з 7-ї до 8-ї ранку на Майдані Незалежності здійснив три прицільні постріли з мисливського карабіну “Сайга М3” (7,62×39).

Підтримати майданівця до суду прийшли народні депутати Володимир Парасюк, Семен Семенченко і Юрій Дерев’янко.

Оскільки справа Бубенчика ставить під сумнів версію про те, що люди на Майдані були беззбройною мішенню силового і репресивного апарату злочинця Януковича, прокуратура екстренно міняє статтю обвинувачення герою Майдану.

Йому інкримінували умисне вбивство працівника правоохоронного органу, який виконував службові обов’язки, і військовослужбовця, який охороняв громадський порядок, а також замах на вбивство військовослужбовця, придбання й носіння вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу (п.п. 1, 12 ч. 2 ст. 115, ст. 348, ч. 1 ст. 263 ККУ).

Обвинувачення також відкликало клопотання про тримання Івана Бубенчика під вартою.

На думку заступника генпрокурора Анжели Стрижевської, яку напередодні призначили старшим прокурором у цій справі, “підозра, яку висунули 3 квітня, є недостатньо обґрунтованою”. Сьогодні Бубенчика і його адвокатів о 17:00 чекають у головному слідчому управлінні ГПУ для вручення нової підозри.

Там йому повідомили, що тепер його підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ст. 348 (Посягання на життя працівника правоохоронного органу) та ч.1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Тобто, прокуратура зняла з нього обвинувачення в умисному вбивстві бійців “Беркуту”.

Нагадаємо, під час звіту про розслідування злочинів про учасників Революції Гідності 20 лютого 2018 року ГПУ повідомляла, що повідомила кільком особам про підозру у вбивстві та замаху на вбивство правоохоронців із застосуванням вогнепальної зброї під час Революції Гідності в 2014 році.

Що відбувалося на суді можна подивитися тут:

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *