Активи “ІСД” в окупованому Алчевську перейшли під управління олігарха-втікача Сергія Курченка

Корпорація “Індустріальний союз Донбасу” втратила контроль над ПАТ “Алчевський металургійний комбінат”, ПАТ “Алчевський коксохімічний завод” і ПАТ “Екоенергія”. Про це заявляє гендиректор корпорації “ІСД” Олег Мкртчан.

“Упродовж останніх місяців керівники “ІСД” і підприємств робили все можливе, щоб зберегти контроль над виробничими активами – промисловими майданчиками і офісними приміщеннями в місті Алчевськ на території Луганщини, яку тимчасово не контролюють органи державної влади України.

“Корпорації “ІСД” не відомі справжні наміри осіб, які, за сприяння представників незаконних збройних формувань, здійснюють грубі спроби втручання в діяльність наших підприємств.

На наш превеликий жаль, сьогодні ми змушені констатувати той факт, що де-факто менеджмент і акціонери Корпорації “ІСД” втратили ефективний управлінський контроль над алчевськими виробничими активами “, – йдеться у заяві.

У компанії заявили, що майнові права заставоутримувачів на значні частини майнових комплексів підприємств мають Міжнародна фінансова корпорація (IFC), ЄБРР, а також група міжнародних банків і фінансових інститутів, які фінансували розвиток різних елементів Алчевського промислового комплексу.

“Примусова “націоналізація”, “зовнішнє управління” або будь-які інші форми незаконного втручання в діяльність підприємств будуть кричущим порушенням не лише права власності підприємств Групи “ІСД”, а й майнових прав міжнародних кредиторів. Подібне незаконне втручання в діяльність підприємств у подальшому може призвести до численних розслідувань і судових процесів у різних юрисдикціях проти будь-яких осіб, які своїми діями порушать права і майнові інтереси власників, кредиторів і заставоутримувачів активів наших підприємств, які знаходяться в Алчевську.

Корпорація “ІСД” висловлює готовність здійснювати взаємодію з правоохоронними органами України, а також кредиторами підприємств Групи ІСД і їхніми юридичними радниками з метою захисту прав та інтересів як власників активів, так і кредиторів”, – йдеться в заяві “ІСД“.

ПАТ “Алчевський металургійний комбінат”, ПАТ “Алчевський коксохімічний завод” і ПАТ “Екоенергія” зареєстровані в місті Сєвєродонецьку Луганської області (на території, підконтрольній органам державної влади України).

18 грудня інформаційні ресурси сепаратистів повідомили про відновлення роботи Алчевського меткомбінату.

Раніше “Український репортер” уже повідомляв, що донецькі й луганські терористи заявили, що підприємства, які перебувають під українською юрисдикцією і розташовані на тимчасово окупованій території Донбасу, переходять під “зовнішнє управління” “ДНР” і “ЛНР”.

Слово “націоналізація” не фігурує, оскільки “зовнішні адміністрації” введені формально без зміни власника. Керувати захопленими активами і в “ЛНР”, і в “ДНР” буде ЗАТ “Внешторгсервис”. Це підприємство пов’язують із українським олігархом-втікачем і головою групи UMH Сергієм Курченком.

4 квітня лідер терористів “ДНР” Олександр Захарченко підписав “указ“, яким “тимчасовим адміністратором” українських заводів, розташованих на території окупованої Донеччини, стало ЗАТ “Внешторгсервис”. Зокрема, воно опікуватиметься такими гігантами, як металургійний завод “Донецьксталь”, Єнакіївський і Макіївський металургійні заводи, “Єнакіївський коксохімпром”, Ясинівський коксохімічний завод, “Макіївкокс”, Харцизький трубний завод.

У березні СБУ оприлюднила розмову лідера донецьких терористів Олександра Захарченка з громадянином Росії щодо долі “націоналізованих” українських підприємств. З неї випливає, що більшість найпривабливіших підприємств української юрисдикції на тимчасово окупованій території Донеччини російські куратори планують передати структурам олігарха Сергія Курченка, який втік до Росії.

Rost

Журналіст “Українського репортера”