Головою НАЗК став Олександр Мангул

У середу, 28 березня, на позачерговому засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції обрали нового очільника агентства – члена НАЗК Олександра Мангула. Його заступником став Станіслав Патюк.

Хто такий Олександра Мангул

Новий голова НАЗК народився 24 липня 1976 року у місті Кам’янка-Дніпровська Запорізької області. Навчався у Таврійській державній агротехнічній академії ( економіст) та Національній академії державного управління при Президентові України (магістр державного управління).

У 2000-2013 рр. працював на різних посадах у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва.

З 2013 року по лютий 2014 року – заступник голови правління ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій».

З травня 2015 року по лютий 2018 року – голова Мелітопольської РДА Запорізької області.

Як і чому кожні два роки обирають голову НАЗК

28 березня сплив термін повноважень  голови НАЗК Наталії Корчак, оскільки вона два роки перебуває на цій посаді. Згідно із законодавством, голова НАЗК обирається лише на один термін і не може обіймати цю посаду два терміни поспіль.

Нового голову НАЗК, який отримуватиме дуже непогану зарплату, обирали з решти членів агентства: Олександра Серьогіна, Олександра Скопича, Станіслава Патюка та Олександра Мангула.

Згідно із Законом “Про запобігання корупції” НАЗК є незалежним органом зі спеціальним статусом, його члени призначаються Кабінетом Міністрів терміном на 4 роки за результатами конкурсу.

Члена НАЗК можна звільнити в разі:

  • призначення або обрання на іншу посаду;
  • досягнення 65 років;
  • неможливості виконувати повноваження за станом здоров’я;
  • набрання законної сили обвинувального вироку суду щодо нього;
  • припинення ним громадянства України або виїзд на постійне проживання за кордон;
  • заява про звільнення з посади за власним бажанням;
  • відмови від прийняття присяги державного службовця;
  • смерті.

Національне агентство з питань запобігання корупції має перевіряти електронні декларації державних службовців, шукаючи “ліві” доходи та невідповідності у майновому статусі. Створення НАЗК було однією з вимог Європейського Союзу для запуску безвізового режиму.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *