Голова Комітету виборців України: партії встановили “рекорд” підкупу електорату

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель вважає, що вибори 29 квітня до об’єднаних громад стали найбільш брудною кампанію за всю історію проведення виборів до ОТГ, починаючи з жовтня 2015 року. Політичні партії і кандидати встановили “рекорд” як за кількістю, так і за масштабами підкупу виборців.

До спостерігачів КВУ надійшла інформація про 25 фактів підкупу (реальна цифра могла бути значно більшою), правоохоронці відкрили кримінальні провадження у п’яти областях, у день голосування було спіймано на гарячому трьох скупників голосів. І це при тому, що вибори відбувалися лише в 40 ОТГ, стверджує Голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

На його думку, “оприлюднені фото та відеоматеріали про «сітки», схеми і конкретні факти купівлі голосів дають підстави прогнозувати не менше 10 результативних кримінальних проваджень. Втім, за підсумками парламентських виборів-2014 і місцевих-2015 в Україні не було жодного прецеденту, коли б купівля голосів призвела до реального тюремного строку. Саме безкарність дозволила політикам перетворити вибори на супермаркет із продажу голосів.

Повний безлад в роботі низки виборчих комісій – проблема останніх виборчих кампаній. 8 виборчих дільниць відкрилися із серйозним запізненням, через що частина виборців не змогла проголосувати. Серед іншого – перешкоджання роботі спостерігачів, порушення таємниці голосування, конфліктні ситуації і навіть абсурдні рішення”.

Ще важливе спостереження. Олексій Кошель говорить: “На виборах 29 квітня ми побачили спроби організувати системний підкуп, які можуть повторитися у всеукраїнському масштабі під час парламентських виборів-2019. Головним запобіжником виборчим злочинам мала б стати повноцінна виборча реформа із ліквідацією мажоритарної складової та повною забороною політичної реклами. Саме тому прийняття виборчої реформи в найближчі 6 місяців (за рік до парламентських виборів) має стати ключовою вимогою до ВР”.

На цю тему також читайте

http://ukrreporter.com.ua/now/kontserty-kombikorm-kurchata-i-spyrtne-chym-agituvaly-vybortsiv.html

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × three =