Порошенко просить Вселенського Патріарха створити автокефальну церкву в Україні

Президент України Петро Порошенко Порошенко звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха Варфоломія з закликом видати томос (указ, декрет – ред.) щодо автокефалії Православної церкви в Україні, а також закликав Верховну Раду підтримати його. Про це глава держави повідомив під час зустрічі керівників парламентських фракцій в Адміністрації президента на Банковій.

“Написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха із проханням надати томос про автокефалію Православній Церкві в Україні. Прошу народних депутатів якнайшвидше підтримати моє звернення до Варфоломія”, – повідомляє прес-служба глави держави.

Зустріч з головами парламентських фракцій щодо звернення до Вселенського Патріарха

Написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха із проханням надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні. Прошу народних депутатів якнайшвидше підтримати моє звернення до Варфоломія.

Опубліковано Петром Порошенком Вівторок, 17 квітня 2018 р.

Порошенко зауважив, що єдина Українська православна помісна церква не стане державною. Всі віруючі матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію.

Заяву Президента України вже привітали в Українській Православній Церкві Київського Патріархату.

“Днями весь єпископат Київського Патріархату підписав звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні. Аналогічне прохання також підписав єпископат Української Автокефальної Православної Церкви. Ми висловлюємо сподівання, що і серед єпископату УПЦ Московського Патріархату є відповідальні ієрархи, які справді турбуються про майбутнє Православ’я в Україні та підтримають зусилля щодо канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності”, – йдеться в заяві Київської Патріархії.

Нагадаємо, що з 1992 року Українська православна церква Київського патріархату наполягає на отриманні автокефалії, тобто незалежного статусу від Москви. Проте УПЦ КП досі не визнана Помісною Православною Церквою, зокрема Всесвітнім Константинопольським чи Московським патріархатами, і не входить до Вселенської Православної Церкви (сукупності Помісних Церков).

Автокефальна церква – самостійна помісна церква, яка адміністративно (канонічно) повністю незалежна від інших православних помісних церков, у тому числі Константинопольської чи Московської, але єдина з ними у літургійному спілкуванні.

Сьогодні існує 14 загальновизнаних автокефальних церков.

Більше про проблеми православ’я в Україні читайте тут:

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 1 =