Генпрокурор вніс подання на нардепа з “Волі народу” Олександра Пономарьова

Генеральний прокурор Юрій Луценко вніс подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Олександра Пономарьова (на фото в центрі), який входить до групи “Воля народу”. Текст подання направлений голові Верховної Ради та вже зареєстрований у парламенті. Про це повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

“Нагадаю, що це той народний обранець, який у приміщенні Верховної Ради України перешкоджав роботі журналістів інтернет-видань “Цензор.нет” та “Каменярі-інфо”.

Своїми умисними діями О.Пономарьов вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.171 КК України – незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю, а так само умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності.

Генпрокурор вніс подання на нардепа з “Волі народу” Олександра Пономарьова
Факт вчинення народним депутатом О.Пономарьовим кримінального правопорушення достатньо повно підтверджується законно зібраними у кримінальному провадженні доказами.

Зазначу, що кримінальне провадження розслідувалося ГУ СБУ в м.Києві та області, а прокуратура міста Києва здійснює процесуальне керівництво”, – написала у Фейсбуку Лариса Сарган.

Інцидент, за який Верховна Рада може позбавити Пономарьова депутатського імунітету, стався в кулуарах Верховної Ради 7 лютого 2018 року. У кулуарах Верховної Ради журналісти стали свідками емоційного спілкування Олександра Пономарьова з його колегою з “Батьківщини” Сергієм Соболєвим.

Перед цим Соболєв розповів, що суд постановив вилучити документацію у компанії “Агринол”, яка належить Пономарьову. Начебто, вона причетна до схеми закупівлі Міністерством оборони неякісного машинного мастила.

Далі Пономарьов почав зривати злість на журналістах: обзивав їх “журналюгами” і звинуватив у тому, що вони підглядають за приватною бесідою. В якийсь момент він вихопив мобільний телефон із рук одного з журналістів, який писав нардепа.

Далі Пономарьов вихопив мобільний телефон у ще одного журналіста, який вів запис інциденту. Чужі гаджети нардеп сховав у кишені і вперто відмовлявся віддавати, мовляв нічого не брав. Зрештою, коли розгнівані “акули пера” влаштували скандал, привертаючи увагу до нардепа і його емоційного вчинку, Пономарьов повернув журналістам їхні смартфони.

Пізніше журналіст Іван Марусунко написав заяву на нардепа-хулігана в прокуратурі Києва, яка передала цю справу СБУ.

Олександр Пономарьов, який зараз входить до депутатської групи “Воля народу”, раніше був очільником осередку “Партії регіонів” в Бердянську Запорізької області.

Фото Вадим Чуприна

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three − 2 =