Франція: перші теледебати виграв Макрон під гаслом “Не зближатися з Путіним”

За підсумками перших відкритих дебатів між п’ятьма основними кандидатами на посаду президента Франції, найбільший відсоток симпатій глядачів отримав кандидат від руху “Вперед!” Еммануель Макрон. Найгірший результат – у соціаліста Бенуа Амона.

Такі дані наводить перший телеканал Франції TF1 за результатами опитування 1157 глядачів і наголошує, що вони не повною мірою відображають електоральні настрої французів.

Тим не менш, виступ Макрона найбільш переконливим назвали 29% оглядачів. За ним ідуть ультралівий політик Жан-Люк Меланшон (20%), кандидат від партії “Республіканці” Франсуа Фійон (19%) і лідер “Національного фронту” Марін Ле Пен. Соціаліст Бенуа Амон отримав лише 11% голосів телеглядачів.

Макрон проти Ле Пен

Дебати найбільше запам’яталися завдяки словесній суперечці Макрона і Ле Пен. Раніше вони ніколи не дискутували публічно.

Ле Пен присвятила свій виступ проблемам міжнаціональних і міжрелігійних відносин у сучасній Франції. Лідер ультраправих критикувала нелегальну міграцію, слабку організацію безпеки в Європі і заявила, що епоха мультикультуралізму підійшла до завершення.

Марін Ле Пен – лідер “Національного фронту”

У відповідь Макрон звинуватив її в тому, що вона “робить ворогів з французьких мусульман”. Ле Пен пригадала звинувачення Макрона у розкраданні державних коштів, коли він був міністром економіки. Той почав розпитувати опонентку про створення фіктивних робочих місць для її родичів у Європарламенті.

Макрон більшість свого виступу приділив внутрішнім проблемам Франції і мало часу приділив міжнародним справам. Утім основною його ідеєю в зовнішній політиці є заклик “уникати зближення з Росією і Путіним”.

Еммануель Макрон – лідер руху “Вперед!”

Французам Макрон пропонує створити додаткові 10 тисяч посад у поліції та жандармерії, провести реформу органів місцевого самоврядування і надати більшу автономію школам.

“Зірка” теледебатів

Журналісти і глядачі відзначають яскравий виступ і дотепні жарти лідера руху “Франція нескорена” і засновника Лівої партії Жан-Люка Меланшона. Він виступає за перерозподіл капіталу, створення Шостої республіки через референдум, вихід з усіх європейських угод і згортання ядерної енергетики.

Жан-Люк Меланшон, засновник руху “Франція нескорена”

Франсуа Фійон, який на старті кампанії вважався основним фаворитом передвиборчих перегонів, однак потрапив до гучного корупційного скандалу, намагався створити імідж послідовного і серйозного політика. Більшість свого виступу республіканець присвятив економічним питанням: повернення до 39-годинного робочого тижня, боротьба з безробіттям, скасування податку на майно.

Франсуа Фійон – лідер партії “Республіканці”

Всі оглядачі погоджуються, що найслабший і малозрозумілий виступ був у кандидата від соціалістів Бенуа Амона. Втім родзинка його програми – гарантирований базовий дохід і легалізація марихуани. На першому етапі пропонується збільшення виплати для безробітних до €600 (зараз €500).

Бенуа Амон – лідер соціалістів

Що треба знати про вибори у Франції

Нагадаємо, що французи обиратимуть президента в два тури. Перший призначений на 27 квітня, другий планується 7 травня. Явного переможця соціологи назвати не можуть. За останніми опитуваннями, Макрон і Ле Пен у першому турі наберуть по 26% голосів, Фійон може розраховувати на симпатії 17% виборців, а за лівих Меланшона й Амона можуть проголосувати по 12% французів.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 7 =