Фаріон: “Моє завдання – максимально нейтралізувати російськомовних українців і не дати їм ні освіти, ні роботи” (+відео)

Колишній народний депутат від ВО “Свобода” Ірина Фаріон, яка нещодавно на поліграфі довела, що не є агентом російських спецслужб, назвала російськомовних громадян України “трофеєм Путіна” і сказала, що її завдання – “максимально їх нейтралізувати”. Про це вона заявила в ефірі одного з телеканалів.

“Мені абсолютно байдуже російськомовне населення. Тому що хто це таке? Прошу мені показати таку юридичну категорію. Де написано в Конституції України, що таке має право на існування? Це вигадка, яка прозвучала в кінці 90-х років від тодішнього міністра, здається, оборони Росії. Вони тоді дуже добре зрозуміли, що втрачають Україну як свого сателіта, і вони розуміли, що можна тримати Україну на цьому вузькому поводку, який називається “російськомовне населення”. І вони вигадали ось цей термін. Термін абсолютно абсурдний, він не відповідає суті, тому що немає в світі німецькомовних поляків або німецькомовних чехів.

Російськомовність в Україні – це тавро окупанта, це найкращий трофей Путіна. Це символ поразки українця перед росіянином чи перед московитом, даруйте, так набагато краще їх називати.

Тобто, якщо у нас є в країні певна категорія людей, які хизуються з того, що вони є трофеєм Путіна, то яке мені до них діло, моє завдання – їх максимально нейтралізувати і не дати тим людям ні освіти, ні роботи. І тоді вони защебечуть українською мовою наступного дня.

Можливо, ці “русскоязичні” нехай поїдуть до Америки і там говорять “русским языком” і знайдуть собі роботу. Підмітати хату – дадуть їм. Хай їдуть до Польщі, хай їдуть до Чехії.

Тому категорія “російськомовні громадяни”-  це те, що завело Путіна в Україну. Що є найбільшим кошмаром для Путіна? Україномовна Україна. Тому що україномовна Україна – це кордон з “русским миром”…

Пригадуєте, що було  сказано під час філологічної конференції у Санкт-Петербурзі в 2000 році? Що межі Російської імперії – це межі “русского языка”. Отже, “русский мир” є там, де є “русский язык”.

Вибачте, тоді російськомовне населення загрожує мені. Якщо мені щось загрожує , я буду змагатися найрізноманітнішими, найхимернішими, найпідступнішими і найперпендикулярнішими методами. Тому що я, українка, у своїй державі маю панувати, і більше ніхто.

Вам подобається російська мова? Купили квиток – пиляйте до Росії, до Московії. У нас, на жаль, вільно ходять поїзди, у нас, на жаль, досі безвізовий режим із країною-окупантом, з країною, яка вбила понад дев’ять тисяч українських воїнів.

“А тепер до тих, які начебто кажуть, що вони захищають Україну, говорячи російською мовою. Мене не цікавлять їхні почуття. Мене цікавить, чи вони виконують закон України про Збройні сили. Стаття 13 закону України про ЗСУ чітко каже: мова Збройних сил – українська. Не вмієте читати? Тоді тим більше забирайтеся”, – заявила Фаріон.

Чи  є  ця палка промова пані Фаріон розпалюванням міжнаціональної ворожнечі і закликом до дискримінації за мовною ознакою, вочевидь, мають перевірити компетентні органи.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × five =