Дублюючі функції райрад і адміністрацій треба ліквідувати – Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступає за ліквідацію дублюючих функцій районних рад та районних адміністрацій і пропонує оновити нормативну базу з питань адміністративно-територіального устрою України в рамках децентралізації. Про це він заявив на II Всеукраїнському форумі об’єднаних громад у Києві.

“Нам треба ухвалити закон про адміністративно-територіальний устрій. Потрібно ліквідувати дублювання функцій районних рад та адміністрацій. Там, де в межах одного району створені одна-дві-три і більше об’єднаних громад, там має бути повсюдне, повноцінне самоврядування на базі об’єднаної територіальної громади. Наша кінцева модель – повсюдне місцеве самоврядування з самодостатніми і сильними громадами”, – вважає прем’єр.

За його словами, саме місцеві керівники, яких обирають люди, краще за будь-яких призначенців розуміють проблеми громад і шляхи їх вирішення.

“Ви безпосередньо проходите прямі вибори, вас люди обирають, ви кожен день дивитеся людям в очі. І якщо ви відповідальні, ви завжди будете успішними, ви завжди будете розуміти проблеми людей краще, ніж будь-хто призначений на будь-яку посаду”, – сказав Гройсман.

Нагадаємо, в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, в яких станом на жовтень 2017 року проживають 5,7 млн українців. В у 202 ОТГ наприкінці жовтня відбулися перші вибори. Обиралися голови ОТГ, а також відповідні місцеві ради. У міських громадах вибори депутатів місцевих рад відбулися за пропорційною системою, у сільських та селищних – за мажоритарною.

На 24 грудня 2017 року ЦВК призначила місцеві вибори ще в 51 об’єднаній територіальній громаді, до складу яких входять 256 місцевих рад (міських – 7, селищних – 19, сільських – 230).

На цю тему читайте також тут:

Гостомельська об’єднана громада на порозі виборів

Хто переміг на виборах в об’єднаних громадах, і чому Київщина пасе задніх

Буря в Гостомелі. Що сказав мер Прилипко про губернатора Горгана?

З’явилися підстави для розблокування Гостомельської громади

Чому Гостомель стає на коліна перед Ірпенем?

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight + two =