До Верховної Ради внесли законопроект про націоналізацію російських компаній

До Верховної Ради внесли законопроект, який дозволяє на території України націоналізацію російських компаній або компаній, в яких є частка російських фізичних або юридичних осіб. Автором проекту Закону № 8340 “Про внесення змін до Закону України “Про санкції” є екс-міністр юстиції Роман Зварич, який нещодавно став народним депутатом від “Блоку Петра Порошенка”.

“Зважаючи на події, які відбуваються на Сході України, на анексію території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя… необхідно забороняти господарську діяльність та передавати у власність України майно держави-агресора чи юридичної або фізичної особи, які порушили відповідні права та інтереси України та її громадян. Проте на законодавчому рівні запровадження саме таких секторальних санкцій не врегульовано”, – йдеться у пояснювальній записці.

Автор законопроекту пропонує запровадити два нові види санкцій:

  • заборона роботи компаній, які прямо або опосередковано належать резидентам “країни-агресора” або навіть самій державі;
  • передачу у власність держави майна “країни-агресора” або юридичної або фізичної особи, “які порушили відповідні права і інтереси України”.

Також Зварич пропонує дозволити вносити в санкційні списки українських громадян і українські юридичні особи.

З початку російської агресії українська влада запровадила кілька пакетів санкцій проти російських компаній і фізичних осіб, які причетні до окупації Криму й Донбасу.

З травня 2017 року на території України заблоковано доступ до російських соцмереж і пропагандиських телеканалів. З 16 березня 2017 року російським банкам з державною часткою власності заборонено виводити гроші з України, у цих банках заборонено розміщувати кошти державних підприємств, установ, організацій та господарських товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави.

У квітні 2018 року президент Петро Порошенко пообіцяв, що незабаром Україна продублює санкції проти російських олігархів, які запровадив Мінфін США. Водночас Порошенко пообіцяв внести до Верховної Ради законопроект про одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та РФ. Будуть анульовані ті положення, які не сумісні з нашими національними інтересами та реалізацією права на самооборону.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + twelve =