Державне бюро розслідувань досі шукає таланти. Оголосили конкурс на 701 посаду

Державне бюро розслідувань оголосило конкурс на зайняття 701 посади. Про це повідомляється у звіті про діяльність ДБР за 2017 рік. Загалом у бюро передбачено півтори тисячі посад, з яких станом на 30 березня зайнято лише 11. Очолює відомство екс-прокурор зі Львівщини Роман Труба.

“701  працівника ДБР обере під час першої хвилі конкурсу. На 246 посад конкурси вже оголошено: на 27 керівних посад конкурс проводить зовнішня комісія, на 219 посад центрального апарату – внутрішня комісія ДБР. Ще на 455 посад до семи територіальних управлінь конкурси будуть оголошені найближчими днями”, – йдеться у повідомленні ДБР.

Кандидати на зайняття посад у центральному апараті можуть подавати документи з 14 березня по 11 квітня 2018 року включно.

Формування слідчих підрозділів ДБР забезпечується за рахунок:

  • осіб, які протягом останнього року обіймали посади слідчих прокурорів, – не більш як на 30%;
  • осіб, які протягом останнього року обіймали посади слідчих в інших органах державної влади, – не більш як на 19%;
  • інших осіб, які мають відповідний стаж роботи в галузі права, – не менш як на 51%.

Умови проведення конкурсу та перелік посад доступні за посиланням. Конкурс на посади керівників управлінь, відділів, секторів, всіх працівників управління внутрішнього контролю, а також директорів територіальних органів проводить зовнішня комісія ДБР з 9 осіб (по 3 від Президента України, Верховної Ради і Кабінету Міністрів).

Внутрішні комісії ДБР проводять конкурси на некерівні посади. Вони мають 5 членів, до складу включено представників громадськості. Комісія №1:

  • Мирослава Півторак (Міністерство юстиції України);
  • Олексій Колотило (Спеціалізована антикорупційна прокуратура);
  • Руслан Бірюков (Державне бюро розслідувань);
  • Ірина Мостова (Національне агентство з питань запобігання корупції);
  • Олександр Лємєнов (Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів).

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року Генпрокуратура України втратила право починати і вести розслідування злочинів, підслідних Державному бюро розслідувань. Відтепер лише цей новий орган розслідуватиме злочини, скоєні чиновниками, які займають особливо відповідальне становище в органах державної влади та силових структурах. Також у сфері впливу ДБР – військові злочини. Тобто ДБР, яке фактично не функціонує, відбирає у прокуратури частину повноважень.

Зокрема, Державне бюро розслідувань братиме злочини, скоєні: колишнім президентом України, прем’єр-міністром, членами уряду та їхніми заступниками, головами різноманітних державних комітетів і комісій, НБУ, ФДМУ, нардепами, очільниками НАБУ, генпрокурором і його заступниками, секретарем РНБО, спікером ВР, суддями, працівниками НАБУ, СБУ, МВС, прокуратури та інших правоохоронних органів.

Такий розподіл повноважень між ДБР та ГПУ передбачає п.1 Заключних положень Кримінально-процесуального кодексу, що набрали чинності 20 листопада 2017 року. Згідно з ними, прокуратура мала право розслідувати злочини, підслідні Державному бюро розслідувань, не довше 5 років від дня набрання чинності нового КПК (19 листопада 2012 року).

Відповідно до п. 1 розділу XI Перехідних положень УПК прокурори мають право продовжити розслідування, початі до 20 листопада 2017 року. Ці розслідування не можуть тривати більше двох років.

Фото factors.press

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 4 =