Державне бюро розслідувань досі шукає таланти. Оголосили конкурс на 701 посаду

Державне бюро розслідувань оголосило конкурс на зайняття 701 посади. Про це повідомляється у звіті про діяльність ДБР за 2017 рік. Загалом у бюро передбачено півтори тисячі посад, з яких станом на 30 березня зайнято лише 11. Очолює відомство екс-прокурор зі Львівщини Роман Труба.

“701  працівника ДБР обере під час першої хвилі конкурсу. На 246 посад конкурси вже оголошено: на 27 керівних посад конкурс проводить зовнішня комісія, на 219 посад центрального апарату – внутрішня комісія ДБР. Ще на 455 посад до семи територіальних управлінь конкурси будуть оголошені найближчими днями”, – йдеться у повідомленні ДБР.

Кандидати на зайняття посад у центральному апараті можуть подавати документи з 14 березня по 11 квітня 2018 року включно.

Формування слідчих підрозділів ДБР забезпечується за рахунок:

  • осіб, які протягом останнього року обіймали посади слідчих прокурорів, – не більш як на 30%;
  • осіб, які протягом останнього року обіймали посади слідчих в інших органах державної влади, – не більш як на 19%;
  • інших осіб, які мають відповідний стаж роботи в галузі права, – не менш як на 51%.

Умови проведення конкурсу та перелік посад доступні за посиланням. Конкурс на посади керівників управлінь, відділів, секторів, всіх працівників управління внутрішнього контролю, а також директорів територіальних органів проводить зовнішня комісія ДБР з 9 осіб (по 3 від Президента України, Верховної Ради і Кабінету Міністрів).

Внутрішні комісії ДБР проводять конкурси на некерівні посади. Вони мають 5 членів, до складу включено представників громадськості. Комісія №1:

  • Мирослава Півторак (Міністерство юстиції України);
  • Олексій Колотило (Спеціалізована антикорупційна прокуратура);
  • Руслан Бірюков (Державне бюро розслідувань);
  • Ірина Мостова (Національне агентство з питань запобігання корупції);
  • Олександр Лємєнов (Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів).

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року Генпрокуратура України втратила право починати і вести розслідування злочинів, підслідних Державному бюро розслідувань. Відтепер лише цей новий орган розслідуватиме злочини, скоєні чиновниками, які займають особливо відповідальне становище в органах державної влади та силових структурах. Також у сфері впливу ДБР – військові злочини. Тобто ДБР, яке фактично не функціонує, відбирає у прокуратури частину повноважень.

Зокрема, Державне бюро розслідувань братиме злочини, скоєні: колишнім президентом України, прем’єр-міністром, членами уряду та їхніми заступниками, головами різноманітних державних комітетів і комісій, НБУ, ФДМУ, нардепами, очільниками НАБУ, генпрокурором і його заступниками, секретарем РНБО, спікером ВР, суддями, працівниками НАБУ, СБУ, МВС, прокуратури та інших правоохоронних органів.

Такий розподіл повноважень між ДБР та ГПУ передбачає п.1 Заключних положень Кримінально-процесуального кодексу, що набрали чинності 20 листопада 2017 року. Згідно з ними, прокуратура мала право розслідувати злочини, підслідні Державному бюро розслідувань, не довше 5 років від дня набрання чинності нового КПК (19 листопада 2012 року).

Відповідно до п. 1 розділу XI Перехідних положень УПК прокурори мають право продовжити розслідування, початі до 20 листопада 2017 року. Ці розслідування не можуть тривати більше двох років.

Фото factors.press

Rost

Журналіст “Українського репортера”