Депутати знову не проголосували за роздержавлення друкованих ЗМІ

Сьогодні, 2 жовтня, Верховна Рада відхилила законопроект №8441 “Про внесення змін до закону України” Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації “. Спікер парламенту Андрій Парубій кілька разів ставив на голосування документ, проте він жодного разу не набрав потрібної кількості голосів.

Депутати також відмовилися повернути законопроект на повторний розгляд до профільного комітету, а також не проголосували і за повернення документа суб’єкту законодавчої ініціативи.

“Проект закону №8441 відхилений “, – оголосив Андрій Парубій. Документом передбачалася можливість для редакції самостійно прийняти рішення про роздержавлення ЗМІ, якщо цього не зробили засновники або співзасновники. Передбачалося, що протягом півроку редакція мала право зареєструвати нове ЗМІ з ідентичною назвою за умови збереження мови друку і тематичної спрямованості видання.

Протягом цього часу редакція отримала б право п’ять років користуватися майном, яке перебувало на балансі редакції, а також виключне право орендувати землю і приміщення, в якому розміщувалася редакція ЗМІ. “Ті газети, які не можуть завершити роздержавлення через опір влади, повинні” дякувати “нардепу від Блоку Петра Порошенка Сергію Капліну за зрив нормального завершення реформи.

Реформа закінчиться 1 січня 2019 року, фінансування органами влади або місцевого самоврядування буде поза законом і газети, які не встигли реформуватися, залишаться де факто поза правовим полем. Відповідні зміни вже двічі зірвані Капліним та окремими мажоритарниками “, – написала в Facebook співавтор законопроекту, нардеп від “Народного фронту” Вікторія Сюмар.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × four =