Суд над Поляковим відклали до його одужання

Солом’янський райсуд Києва визначить запобіжний захід для підозрюваного у хабарництві народного депутата від “Народного фронту” Максима Полякова після його одужання. Спеціалізована антикорупційна прокуратура відклала внесення клопотання щодо Полякова через стан його здоров’я. Запобіжний захід визначать, щойно він вийде з лікарняного.

Доставити Полякова в суд силою неможливо, оскільки Верховна Рада не дала дозволу на його арешт. Народний депутат заявив, що захворів, і 14 липня не прийшов на допит до Національного антикорупційного бюро. Спеціалізована антикорупційна прокуратура закликала Полякова прийти в НАБУ і не ховатися за лікарняними.

Депутат відповів на це так: “Вимагаю від НАБУ вручити мені і продемонструвати суспільству документ, згідно з яким мене, у статусі підозрюваного, було викликано для проведення слідчих дій! Його не існує. Натомість є чітко зафіксований факт мого відвідування НАБУ 12 липня об 11:00 з письмовою вимогою проведення всіх необхідних процесуальних дій. Однак, станом на сьогодні мені, як підозрюваному, навіть виклик не вручили!!!
Відповідне звернення направив зранку до НАБУ.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме Солом’янський райсуд Києва обрати народному депутату Максиму Полякову запобіжний захід у вигляді застави розміром 500 тисяч гривень. Від нього також вимагатимуть носити електронний браслет, прибувати за першою вимогою до слідчого прокурора та суду, не відлучатися за межі Києва без відома слідчого, здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон, а також утримуватися від контактів з іншими фігурантами справи.

Водночас Спеціалізована антикорупційна прокуратура не проситиме суд арештувати депутата, оскільки Верховна Рада не дала на це згоди.

Нагадаємо, 6 липня Регламентний комітет Верховної Ради підтримав подання Генпрокуратури на зняття недоторканності з народного депутата Максима Полякова. Його, а також позафракційного нардепа Борислава Розенблата звинувачують у тому, що вони вимагали хабара від іноземної компанії за видобуток бурштину в Україні та лобіювання законопроектів, які стосуються видобутку “сонячного каменю”.

11 липня Верховна Рада дала згоду на зняття з Розенблата і Полякова депутатського імунітету, але не дозволила затримання і арешт. Більше про справу “бурштинових прокурорів” можна почитати тут.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven − 2 =