НАЗК перевірить е-декларації Порошенка, Гройсмана й міністрів, а НАБУ взялося за Ляшка

Національне агентство з питань запобігання корупції почало перевірку електронних декларацій за 2016 рік Президента України, прем’єр-міністра і членів уряду. За відповідне рішення проголосували на позачерговому засіданні всі четверо членів НАЗК.

Перевірять декларації чиновників найвищої ланки за 2016 рік, хоча перевірка декларацій за 2015 рік і досі триває. Аналіз нових декларацій не скасовує перевірку всіх декларацій за 2015 рік, термін їхньої перевірки продовжений на 30 днів.

Крім того, НАЗК почало повну перевірку декларацій за 2015 рік п’яти чиновників: заступника прокурора Одеської області Олега Косьяненка, судді Вищого госпсуду Світлани Владимиренко, заступника начальника ДФС Львівської області Олега Стельмащука, заступника керівника Старокостянтинівської прокуратури Ярослава Лісового та заступника начальника Деснянського УП ГУНП Києва Андрія Умрихіна.

Водночас Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до Національного антикорупційного бюро провадження за підозрою у незаконному збагаченні лідера Радикальної партії Олега Ляшка. За останній рік Ляшко і його цивільна дружина придбали нерухомості майже на 20 мільйонів гривень, хоча бізнесу нібито не мають.

Детективи НАБУ допитають “головного радикала” країни 25 квітня. Сам Ляшко називає цю справу “політичним замовленням влади”.

“Порушення САП проти мене кримінального провадження – це чисте політичне замовлення влади. На керівника САП Назара Холодницького має прямий вплив Президент Порошенко, як і на генпрокурора Луценка, який у січні також порушив проти мене кримінальну справу…

Ми домовилися, що у вівторок, 25 квітня, на 11 годину я прийду до НАБУ і дам вичерпні свідчення у цій висмоктаній справі.

Я буду боротися, а вигадані проти мене обвинувачення розсипляться! Але справжня мета замовників цих справ – не боротьба з корупцією, а політична дискредитація мене особисто і моєї команди”, – написав Ляшко у Фейсбуку.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen + sixteen =