Міністр фінансів Данилюк вимагає відставки генпрокурора Луценка

Міністр фінансів Олександр Данилюк звинувачує Генеральну прокуратуру в спробах перешкоджати розслідуванню щодо Приватбанку і вимагає відставки генпрокурора Юрія Луценка.

“Ми вітаємо вчорашнє позитивне рішення Лондонського суду щодо замороження активів колишніх власників Приватбанку до моменту прийняття рішення по суті. Але це вдалося зробити не завдяки підтримці прокуратури, як це мало би бути, а незважаючи на всі прямі спроби з боку Генеральної прокуратури завадити цьому процесу. Натомість Генеральна прокуратура робить наступне:

1) Затягується розслідування справ щодо дій колишніх керівників і власників Приватбанку.

Так, державним Приватбанком було ініційовано порушення 5 кримінальних справ, що наразі розслідуються Генеральною прокуратурою України, зокрема, щодо доведення банку до неплатоспроможності, незаконного виведення різними способами коштів з банку, неналежного використання конфіденційної інформації з серверів банку. Однак жодну із цих справ на сьогоднішній день не було передано на розгляд до суду, оскільки досудові розслідування у даних провадженнях просуваються вкрай повільно, а в деяких із справ слідчі дії взагалі не ведуться.

2) Порушуються та активно просуваються справи проти чинних службових осіб Приватбанку, Мінфіну та НБУ.

Генеральною прокуратурою було порушено низку кримінальних справ з приводу начебто незаконних дій службових осіб Приватбанку, Мінфіну та НБУ, в яких слідчі дії активно ведуться.

3) Порушуються та активно ведуться кримінальні справи за фактами залучення банком радників, які займаються документуванням масштабів і схем незаконного виводу коштів з Приватбанку колишніми власниками/менеджментом банку, результати роботи яких будуть використані у судових справах, як в українських так і закордонних юрисдикціях.

І це тільки декілька прикладів.

В контексті цього, «випадкова» зустріч в Амстердамі Юрія Луценка з Ігорем Коломойським саме напередодні суду в Лондоні викликає ще більше питань.

Окрім цього, Генеральний прокурор дискредитував себе атаками на нові антикорупційні органи та неспроможний довести до суду важливі для країни справи. Таким чином він дискредитує перед українським народом та міжнародними партнерами Президента та Парламент, які довірили йому таку важливу функцію, і владу в цілому, й тому має піти у відставку.

Я вимагаю відставки Генерального прокурора Юрія Луценка”, – написав у Фейсбуку міністр фінансів Олександр Данилюк.

Вчора, 20 грудня, народний депутат Сергій Лещенко у своєму блозі на “Українській правді” опублікував листа співробітника Генпрокуратури Костянтина Кулика (екс-прокурор зони АТО),  адресованого СБУ з вимогою знайти компромат на Данилюка.

У дорученні на адресу СБУ Кулик також зажадав перевірити “Центр Бендукідзе”, а також всіх контрагентів організації – у тому числі екс-радника Саакашвілі Марію Гайдар, самого Міхеіла Саакашвілі, колишнього редактора Forbes Володимира Федорина та заступника міністра фінансів Сергія Марченка.

“Отримані матеріали прошу невідкладно направити на адресу Генпрокуратури для приєднання до матеріалів кримінальної справи по злочинній організації Януковича”, – йдеться у листі Кулика.

“Природа проблем міністра фінансів – через конфлікт з оточенням Порошенка, а саме – главою податкової інспекції Києва Людмилою Демченко. На наступний день після викривальних заяв міністра фінансів про те, що ринок фіктивного ПДВ в Києві становить мільярд гривень на місяць, проти нього почалася нова серія атак – цього разу через нібито “несплачені податки”.

За великим рахунком, наїзд на Данилюка відбувається через відмову прийняти правила гри, як це зробив його сусід по будинку уряду міністр економіки Степан Кубів. Глава фінансового міністерства просто не захотів бути сліпою маріонеткою президента і його адміністрації, які давно вийшли за рамки Конституційних повноважень. Воюючи з Данилюком, Банкова посилає сигнал всій системі – якщо ви заважаєте нам заробляти, будете мати проблеми з прокурорами. На кону – каса для виборів 2019 року”, – пише Лещенко.

Rost

Журналіст “Українського репортера”