Кличко влаштував паркувальникам холодний душ

Міський голова “із тріском” звільнив головного паркувальника міста, який влаштувався на цю посаду після перемоги в конкурсі.

З паркувальними майданчиками в столиці діється казна що. Тут господарюють, як заманеться.

Під час засідання Антикорупційної ради при Київському міському голові Віталій Кличко звільнив з посади директора комунального підприємства «Київтранспарксервіс» Артема Шамрая у зв’язку «зі втратою довіри».

Кличка особливо обурила фінансова ситуація:

“Нічні парковки заповнені вщент, а гроші до бюджету надходять мізерні», – каже міський голова, чиї слова цитує прес-служба КМДА.

У Києві фактична кількість машиномісць, виявлена на майданчиках, де паркують авто вночі, – 57 250. І місто має отримувати від нічного паркування 6,5 грн із паркомісця. Тобто, приблизно, – 135,8 млн на рік.

«На вас покладали надії, що ви зробите паркувальну сферу такою, що ефективно працює. А «Київтранспарксервіс» – підприємство, яке ви очолювали, – нічого не зробило! – звернувся Київський міський голова до Артема Шамрая. – Ми бачимо, скільки мільйонів гривень знаходиться в тіні. Скільки місто недоотримує коштів. Ви втратили довіру. Багато чого не було зроблено. У мене немає ні бажання, ні часу далі ставити експерименти і давати час, щоби навести лад в цій сфері. Я вас звільняю з цієї посади у зв’язку зі втратою довіри!» – сказав Віталій Кличко.

Як повідомляє КМДА, фахівці комплексно перевірять «Київтранспарксервіс», буде відсторонено із займаних посад заступників директора Ярослава Погрібняка, Святослава Мельника, Євгена Сагуйченка.
«Я виступаю з ініціативою відкрити дисциплінарне провадження відносно заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Іллі Сагайдака та директора Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київради (КМДА) Сергія Майзеля», – підкреслив Віталій Кличко.
Мер підкреслив, що завдання столичної влади – побудувати систему, яка б унеможливлювала корупційні схеми у всіх сферах.

Нагадаємо, що «Київтранспарксервіс» було створено у 2007 році. На веб-сторінці підприємства можна прочитати інформацію про великі успіхи на цій ділянці роботи. Зокрема про те, що підприємство аткивно упроваджує європейський досвід, західну культуру паркування, навіть інноваційні технології. Сьогодні ми бачимо цей “євродосвід” – сотні нелегальних паркувальних майданчиків у столиці.

А ще «Київтранспарксервіс» хвалиться: “На паркувальних майданчиках комунального підприємства працюють контролери, що надають роз’яснення водіям шодо правил паркування в Києві”.

Цікаво, хто з водіїв бачив таких “волонтерів” на паркувальних майданчиках?

Нагадаємо, що весною 2016-го Кличко також обурювався роботою паркувальників:
“…Ми продовжуємо викривати крадіїв. Зараз наводимо лад у сфері паркування. Адже питання паркування у столиці стоїть дуже гостро. Нещодавно було викрито злочин чиновників КП «Київтранспарксервіс», які привласнювали гроші, зібрані за паркування авто. Тільки за останній місяць було вилучено 1,5 мільйона гривень готівкою.”

Кияни тоді ж почули, що податкова поліція розслідує діяльність КП «Київтранспарксервіс» за останні три роки. Як бачимо, це розслідування аж ніяк не вплинуло на сьогоднішню ситуацію на підприємстві.

А ось як Віталій Кличко вігукувався про очільника паркувальників Шамрая:
Ми також змінили керівництво «Київтранспарксервісу», на відкритому конкурсі переміг Артем Шамрай. Ми сподіваємось, що він покаже свою ефективність, і врешті-решт ми разом наведемо лад з паркуванням у Києві.

І коли ж той “лад з паркуванням настане” в столиці?

Леонід БОРИСЕНКО

Дмитрівська — не вулиця, а суцільний паркувальний майданчик

Фото Леоніда ФРОСЕВИЧА та Кирила ХМІЛЬОВА

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”