Чи міг Саакашвілі під час спеки ховатися від прикордонників у багажнику авто?

Народний депутат України Юрій Дерев’янко припустив, що на українсько-польському кордоні було задіяно план “Перехоплення”. Мовляв, наші прикордонники активно шукали Міхеіла Саакашвілі, вважаючи, що він прибуде до України. Однак цю інформацію не підтверджують офіційні джерела.

4 серпня Саакашвілі приїхав із США до Польщі, де взяв участь в урочистостях з нагоди 73-ї річниці Варшавського повстання. Тут він записав відеозвернення до українців.

На прикордонному пункі пропуску “Краковець” автомобіль Юрія Дерев’янка було предметно оглянуто, пише політик, навіть шукали, чи немає когось в багажнику, можливо, Саакашвілі. Чи не це спричнило  появу версії про “Перехоплення”? Погодьтеся, що перевезення людини в багажнику, особливо під час неймовірної спеки, — кумедна справа.

Щодо візиту опального політика до Польщі, то “RMF 24” (радіо) цитує його виступ перед поляками.

Зокрема, Саакашвілі наголосив, рішення про позбавлення його громадянства не є рішенням українського суспільства, тому він повернеться в Україну.

За його словами, він планує зустрічі в інших європейських містах. Але Варшава є важливою для України, вважає політик.

Саакашвілі підкреслює, що не відмовляється від планів щодо реформування України та має намір продовжувати бути активним політиком, але наразі не уявляє, як можна це реалізувати без громадянства.

На запитання польського журналіста про мету візиту до Польщі, Саакашвілі відповів, що приїхав, щоб обговорити питання співпраці його партії з партією Права та Справедливості. Саакашвілі зустрівся із низкою польських парламентаріїв. В цих зустрічах брали участь віце-спікер Сейму,  представники партії Права і Справедливості, а також деякі українські політики. Саакашвілі зазначив, що не має запланованих зустрічей із Ярославом Качинським, однак у політиків добре налагоджений контакт.

На думку Саакашвілі, для більшості українців Польща є прикладом для наслідування.

Ще одне польське видання – Sputnik Polska — зауважило: яким чином Саакашвілі перетнув кордон Польщі без документів – невідомо.

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”