Через Калинівку нардепи ініціюють відставку начальника Генштабу Муженка

Радник міністра внутрішніх справ і народний депутат sз фракції “Народний фронт” Антон Геращенко закликає звільнити начальника Генерального штабу Віктора Муженка через надзвичайну ситуацію, яка сталася на складах боєприпасів у Калинівці Вінницької області. Водночас він повідомив, що відкидає версію про “ворожий безпілотник.”

“Те, що сталося вчора на складі боєприпасів в Калинівці – це військова катастрофа, відповідальність за яку має понести не “фунт” і не “стрілочник”, а глава Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко та його заступник, який відповідає за збереження військових складів.

Тисячі тонн боєприпасів, які за кілька годин перетворилися на купу осколків, могли бути використані для навчання і підвищення боєздатності нашої армії. Вони могли бути використані для захисту нашої країни від агресора.

Тепер цей стратегічний склад, слідом за Балаклійським і Сватівським, перетворився на ніщо через тотальну безкарність вищого військового керівництва Збройних сил України за попередні катастрофи.

Місце Віктора Муженка має зайняти молодий і відповідальний офіцер Збройних Сил, який повинен очолити процес справжньої, а не фейковий реформи нашої Армії і Флоту.

Чому став можливим черговий вибух військових складів? Версії можуть бути різні, але в першу чергу, це результат недбалості, недолугості і безкарності вищого військового керівництва, яке за три з гаком роки жодного разу не понесло відповідальності ні за що.

Виступаю з пропозицією до Комітету з питань національної безпеки і оборони на найближчому засіданні розглянути питання про звернення до Верховного Головнокомандувача Президента України Петра Порошенка з пропозицією відправити у відставку голову Генерального штабу Віктора Муженка та його заступника, відповідального за збереження і безпеку військових складів.

Також пропоную провести депутатські перевірки силами членів Комітету з питань національної безпеки й оборони щодо дотримання заходів безпеки на військових складах.

Також пропоную заслухати звіт про використання 300 мільйонів гривень, виділених Верховною Радою в бюджеті-2017, Генеральному штабу на безпеку і збереження військових складів. Судячи з усього, ці гроші, як зазвичай, пішли як вода в пісок”, – написав Геращенко у Фейсбуку.

Водночас ідею про звільнення Муженка не відкидають і в “Блоку Петра Порошенка”. Секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Іван Винник припустив, що за пожежу на арсеналі (вже четвертому в серії подібних) “знімуть” голову Генштабу. Найближчим часом про це має оголосити хтось із вищого керівництва країни.

Про відставку міністра оборони Степана Полторака, за словами Вінника, “мова не йде”.

Нардеп оцінює збитки від вибуху в Калинівці у $800 млн.

“Є показники вартості тонни боєприпасів на світовому ринку. Я вважаю, враховуючи ту кількість, яка згоріла, 30% боєприпасів було знищено … З огляду на те, що розмір арсеналу був 60 тис. тонн, то звідси і вартість – $ 800 млн”, – сказав Вінник.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 2 =