Байден пригадав, як звільнив генпрокурора – “сучого сина” і закликав Трампа не вірити українській владі на слово

Колишній віце-президент США Джозеф Байден, виступаючи у Раді з міжнародних відносин США, застеріг адміністрацію президента Трампа, що корупція залишається найбільшою проблемою України. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Він порекомендував американським посадовцям уважно фіксувати, що говорять і що не говорять українці, а також перевіряти, як вони виконують  свої обіцянки.

Також колишній віце-президент пригадав, як наполіг на звільненні генпрокурора.

«Я відчайдушно схвильований регресом у боротьбі з корупцією у Києві. Ось вам один конкретний приклад. Мені дали завдання щодо України. Тож я пам’ятаю, як відбув туди, щоб переконати нашу команду, що ми повинні надати Україні довготривалі кредитні гарантії. Я їздив до Києва 12-13 разів і врешті мав оголосити, що ми пропонуємо ще один мільярд доларів кредитних гарантій. Я отримав обіцянки від Порошенка та Яценюка, що вони вживатимуть кроків щодо генерального прокурора, але вони цього не зробили.

Я пішов на прес-конференцію і сказав: ми вам не дамо мільярда доларів. Вони мені говорять: “Ви не маєте таких повноважень, ви – не президент, президент казав, що дасть”. А я таке: дзвоніть йому. Я сказав, що ви не отримаєте мільярда доларів. Я їду через 6 годин, і якщо ваш генпрокурор (Шокін – ред.) не буде звільнений до того часу, ви не отримаєте грошей. І той сучий син був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли”, – пригадав Джозеф Байден.

Екс-віце-президент США схвалив рішення адміністрації Дональда Трампа надати летальну зброю Україні. За його словами, два останні роки роботи адміністрації Обами він особисто наполягав на цьому, щоб Україна могла ефективніше протистояти російській агресії.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + 2 =