Аваков просить Інтерпол відхилити позов РФ про розшук Яценюка

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звернувся з офіційним листом до керівництва Інтерполу з проханням відхилити позов Росії щодо оголошення колишнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка у міжнародний розшук з метою арешту та подальшою екстрадицієї до РФ. Про це йдеться у заяві МВС.

Приводом до її написання стала копія звернення російських правоохоронних органів до Генерального секретаріату Інтерполу в Ліоні із запитом про оголошення Яценюка у міжнародний розшук. У МВС наголошують, що цей запит не є офіційним оголошенням Інтерполу Арсенія Яценюка у міжнародний розшук і підлягає вивченню на предмет відповідності Статуту та Правилам організації.

У заяві МВС йдеться, що російські судово-правоохоронні органи буцімто видали ордер на арешт Яценюка і обвинувачують його в, цитуємо, “участі в озброєній банді”, “навмисному вбивстві двох або більше людей, скоєному за попередньою змовою групою осіб”, та “замаху на навмисне вбивство двох або більше людей, скоєному за попередньою змовою групою осіб”.

Запит РФ до Інтерполу сформовано за ордером на арешт Яценюка, нібито виданим міським судом м. Єсентуки Ставропольського краю Російської Федерації 3 березня 2017 року.

Російські слідчі буцімто підозрюють Яценюка в тому, що він, вогнем з автомату Калашнікова, буцімто вбив 30 та поранив 13 російських військовослужбовців під час бойових дій в місті Грозний Чеченської Республіки. Це, на думку російського слідства, сталося, коли Яценюк нібито був “членом озброєної банди “Мрія” і разом з нею “брав участь в атаках на російських військових, на військові підрозділи Росії на території “Президентського палацу”, площі “Мінутка”, та залізничної станції “Грозний” в період з 31 грудня 1994 по 2 січні 1995 року.

20 квітня 2017 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звернувся з офіційним листом до Генерального секретаря Інтерполу Юргена Штока, де виклав загальновідомі, більш ніж переконливі факти та аргументи, що свідчать про очевидну безпідставність звинувачень на адресу громадянина України Яценюка. Зокрема, Арсен Аваков запевнив генсека Інтерполу в тому, що Яценюк ніколи не бував у Чечні, не брав участі у жодних збройних конфліктах, у вказаний російськими слідчими період проживав, навчався й працював за місцем свого народження на території України.

Голова МВС Аваков заявляє про незаконність і політичну вмотивованість дій слідчих органів і органів правосуддя Російської Федерації. Вони базуються на свідченнях, отриманих під тортурами від незаконно засуджених в Росії громадян України.

Така оцінка дій Росії щодо Яценюка, наголошено в листі міністра, є офіційною публічною позицією держави Україна. Зокрема, позицією Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції України. Так, Мін’юст України офіційно звернувся до всіх демократичних країн та Європейського суду з прав людини з вимогою утриматися від визнання рішень, прийнятих російською владою і судами стосовно Арсенія Яценюка.

Фото Олексія ІВАНОВА

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 1 =