Аваков погрожує залишити суди без охорони

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков погрожує припинити охорону судів силами поліції та Нацгвардії. Так він відреагував на рішення Шевченківського райсуду Києва відпустити на волю ветерана АТО, який поранив у ногу з пістолета поліцейського під час заворушень під Солом’янським райсудом Києва, коли там обирали запобіжний захід меру Одеси Геннадію Труханову.

Атовця Олександра Федорченка з позивним “Брест” (на фото) взяли на поруки нардепи Єгор Соболєв, Семен Семенченко, Павло Костенко та Володимир Парасюк.

Аваков погрожує залишити суди без охорони

“Суд по суті схвалив стрілянину в поліцейського, вважаючи це не тяжким злочином. Це потворне рішення зобов’язує мене, як міністра, у веденні якого знаходиться Національна поліція і Нацгвардія, вжити адекватних заходів реагування.

Я вимагаю:
– від Вищої ради правосуддя негайної реакції на такі дії судді;
– від прокуратури й апеляційного суду негайно винести справедливе рішення за фактом завдання вогнепального поранення поліцейському.

Зранку звернувся до прем’єр-міністра з проханням скликати позачергове засідання Кабміну. Я не бачу, як у таких умовах поліцейські і гвардійці можуть виконувати невластиву для себе функцію охорони судів”, – написав міністр у Фейсбуку.

Аваков нагадав, що охороняти суди повинна  спеціально створена служба судової охорони. За його словами, створення цієї служби саботується працівниками Державної судової адміністрації. Голова МВС пригрозив, що буде вносити проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіції та Нацгвардії.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one + 4 =