Аваков оголосив Мінські домовленості “мертвими”

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Мінські домовленості не працюють – вони “мертві”. Про це він сказав на VIIІ Національному експертному форумі “Україна: у прагненні до рівноваги” і написав у Фейсбуку.

“Війна в Україні для багатьох європейців стала синонімом словосполучення “Мінський процес”. І мене це обурює “донельзя”.

Їм, звичайно, до біса набридли проблеми україно-російського конфлікту – їм хочеться займатися своїм, але вони небезпідставно переймаються, що якщо ситуацію не вирішити, то проблеми виникнуть у всього Євросоюзу. І тому під тиском, в тому числі найпотужнішого європейського проросійського лобі, весь час повторюють: Україна повинна виконувати Мінські угоди і бути більш поступливою… Україна в рамках Мінського процесу не виконує того, Україна не виконує цього..

Панове, досить читати мораль про те, що Україна повинна зробити, щоб утихомирити агресора у рамках Мінських угод. Ви, панове, коли заводите пісню про те, що Україна, захищаючи себе, не так трактує Мінські угоди, – чи не пересмикуєте?

Чи це не просвітлений західний світ кинув Україну в найважчий момент агресії і анексії територій, незважаючи на укладений в 1994 році Будапештський меморандум?

Ви забули, панове, що в рамках Будапештського меморандуму в обмін на відмову від ядерної зброї великі країни гарантували Україні незалежність, суверенітет і територіальну цілісність?!

Що? Це не був строгий дипломатичний договір, кажете? Ну тоді чого ж варті горезвісні Мінські домовленості – хто їх підписав і ким вони всередині України визнаються дійсними?..

Мінський договір можна і потрібно визнавати успішним лише в одному – це був болючий для України компроміс, як спосіб зупинити активну фазу війни і кровопролиття. І це спрацювало.

Мінський процес – мертвий, і це не гіпотеза – це факт. І це тепер інструмент заморожування конфлікту на довгі роки! І це не в інтересах України. Україні не потрібен заморожений конфлікт!

Україні потрібно повернути територіальну цілісність і суверенітет над окупованими територіями Криму та Донбасу – і не шляхом умиротворення агресора. Йти потрібно шляхом низки поступальних кроків і розумних компромісів”, – пише Аваков.

І пояснює, що ж саме потрібно: повне виведення всіх російських окупаційних військ з території України, контроль на кордоні з Росією спільно з міжнародними миротворцями, повернення органів юстиції України на територію окупованого Донбасу і проведення виборів за українським законодавством. Водночас потрібен новий закон про обмежену амністію і закон про колаборантів, адже український народ не прийме амністії для людей, на руках яких криваві злочини. А вже потім час починати загальнонаціональний діалог з проблем Донбасу та Криму і приймати спеціальну економічну програму відновлення Донбасу.

Очільник МВС повідомляє, що на тимчасово неконтрольованій території Донецької та Луганської областей під виглядом воєнізованих формувань так званих “ДНР” і “ЛНР” діє оперативне угруповання російських окупаційних військ, до складу якого входять 1-й (Донецьк) і 2-й (Луганськ) армійські корпуси 8-ї Армії Південного військового округу ЗС РФ. Воно має наступне:

  • військовослужбовців – 35,5 тис.;
  • танків – до 478;
  • бойових бронемашин – до 848;
  • артилерійських систем/мінометів – до 750;
  • реактивних систем залпового вогню – до 208;
  • протитанкових засобів – до 363;
  • засобів протиповітряної оборони – до 419.

“Танків у цього угруповання більше, наприклад, ніж у Великої Британії… і це не озброєні загони місцевих сепаратистів, і танки, і гармати вони не в місцевому воєнторзі купили, а отримали з Росії. Звідти ж отримують у величезній кількості щодня і снаряди. І ці снаряди приносять на нашу землю смерть… кожен день…

Не варто лицемірити і шукати в позиції України недоліки – ми стримуємо скаженого собаку путінського режиму біля своїх кордонів і кордонів Європи – і несемо втрати кожен день, і розраховуємо на дієву допомогу відповідно до принципів європейського цивілізованого світу – вибір на користь якого зробили українці.

Адже якщо впаде Україна… хто буде наступним? Литва? Латвія? Польща? Естонія? Молдова??? Чи ви забули переможний хід умиротвореного аншлюзом Австрії Гітлера?..”

p/s Картинку додаю для таких саме емоційних коментаторів на інформаційному фронті, як я”, – завершує свій пост Аваков.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 2 =